Pakeliui su vasara. Dirigentas Karolis Variakojis – apie gerus dalykus, kurie vyksta lėtai

Pakeliui su vasara

2020.07.17 16:05

Pakeliui su vasara. Dirigentas Karolis Variakojis – apie gerus dalykus, kurie vyksta lėtai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Vingio parkas siejamas ne tik su maloniais pasivaikščiojimais, bet ir masiniais renginiais – nuo „Dainų švenčių“ iki kadaise minias traukusių „Roko maršų“. Šie ir kiti Vingio parko skambesiai – rubrikoje „Skambančios vietos“ kartu su gidu Albertu Kazlausku.

Šeštadienį, liepos 18 d., prasideda Tarptautinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ vasaros programa. Įdomiausiais jos rakursais dalijasi festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė.

Tebesitęsiantis Kintų muzikos festivalis per dešimtmetį tapo vienu ryškiausių šio pamario miestelio tapatybės ženklų. Į savo autentišką sodybą įsileidusi festivalio direktorė Audra Juodeškienė pasakoja tiek apie prie neįprastų skambesių jau įpratusią vietos bendruomenę, tiek apie savą klestinčių Kintų viziją.

Dirigentas Karolis Variakojis viename interviu yra sakęs, kad „šiuolaikinė muzika yra jėga“. Tuo jau ne vienerius metus, kartu su Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansambliu „Synaesthesis“, jis bando įtikinti ir klausytojus. Visgi dirigento karjera tuo neapsiriboja, tad ir pokalbis vilnija nuo gimtųjų Biržų, iki Vilniaus ir netgi Alytaus, kur Karolis dirba su jaunimo simfoniniu orkestru.

Ved. Rasa Murauskaitė ir Ignas Andriukevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.