Panorama. Keičiama vaiko priežiūros atostogų tvarka: tėvai sako, kad valstybė per daug kišasi į šeimų gyvenimus

Po koronaviruso protrūkio Kaune Sveikatos apsaugos ministrui vyriausybė suteikė teisę spręsti, iš kokių trečiųjų šalių atvykę žmonės privalės izoliuotis ir tirtis dėl viruso.

Valstybės gynimo taryba aptarusi Lietuvos pasienyje baigiamos statyti Astravo atominės elektrinės rizikas sutarė stiprinti civilinę saugą, užtikrinti, kad nesaugi elektra nepatektų į Baltijos šalių rinkas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija keičia vaiko priežiūros atostogų tvarką ir išmokas. Ministerijos atlikta apklausa parodė, kad gyventojai labiau pritaria vaiko priežiūros išmokoms iki dvejų, o ne pusantrų metų, kas mėnesį mokant daugiau.

Socialdemokratų darbo partija išrikiavo savo kandidatų į Seimą sąrašą. Pirmuoju įrašytas užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas tik antras.

Žemdirbių organizacijų vadovai teigia, kad nuo COVID-19 pandemijos nukentėjęs žemės ūkis tikisi didesnės paramos iš valstybės.

Baltijos šalių ir Kanados mokslininkai pradeda tyrimą – vertins kaip alkoholio kontrolės politika, pavyzdžiui, reklamos ar pardavimo valandų ribojimas, paveikė žmonių sveikatą ir ekonomiką.

Jungtinės Karalystės kibernetinio saugumo agentūra tiesiogiai apkaltino Rusiją organizuojant atakas prieš COVID-19 vakciną kuriančias organizacijas. Kibernetinių atakų tikslas - pavogti su skiepais susijusią informaciją.

Pagrindinė Lenkijos opozicijos partija „Piliečių platforma“ Aukščiausiajam Teismui apskundė sekmadienio prezidento rinkimų rezultatus. „Piliečių platformos“ kandidatas, Varšuvos meras Rafałas Trzaskowskis, surinko 49 procentus balsų – dviem procentiniais punktais mažiau nei vėl prezidentu perrinktas Andrzejus Duda, remiamas valdančiosios „Teisės ir Teisingumo“ partijos.

Ispanijos sostinėje Madride pagerbtos koronaviruso pandemijos aukos. Pandemija Ispanijoje pareikalavo ne tik 28 000 gyvybių, bet ir sudavė didelį smūgį šalies ekonomikai.

Jungtinės Valstijos per artimiausius kelerius metus pratyboms į Lietuvą atsiųs šimtus amerikiečių karių.

Mokslininkai sako, kad rekordinė karščio banga Sibire būtų praktiškai neįmanoma, jei ne klimato kaita. Karšti ir sausi orai sudaro palankias sąlygas miškų gaisrams.

Į Lietuvos literatūrą sugrįžo talentinga Lietuvos žydų poetė Matilda Olkinaitė. Jos šeimą – tėvus ir dvi seses – kartu su kita - Jofių šeima 1941-ųjų vasarą sušaudė lietuvių baltaraiščių būrys.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau