Dešimt balų. Ar yra alternatyvų lietuvių akademinės traukos centru tapusiai Jungtinei Karalystei?

Dešimt balų

2020.07.16 16:30

Dešimt balų. Ar yra alternatyvų lietuvių akademinės traukos centru tapusiai Jungtinei Karalystei?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Užsidaro galimybės lengvatinėmis sąlygomis studijuoti Didžiosios Britanijos aukštosiose mokyklose. Nuo 2021-ųjų, tai yra jau po metų, Europos Sąjungos šalių abiturientai, tai yra šiųmečiai vienuoliktokai, ketinantys rinktis studijas Jungtinėje Karalystėje turės mokėti už bakalauro studijas 9250 svarų.

Iki šiol ES šalių jaunuoliai, studijavę JK, gaudavo paskolą iš valstybės visam studijų laikotarpiui, o jos grąžinimas prasidėdavo tik tuomet, kai po studijų baigimo absolvento atlyginimas pasiekdavo tam tikrą numatytą sumą.

Kokia dalis visų stojančiųjų į aukštąsias mokyklas gali atsisakyti savo studijų JK planų? Ir kokios yra kitos alternatyvos Didžiajai Britanijai, kuri iki šiol buvo lietuvių akademinio pasirinkimo šalis Nr. 1?

LRT radijo švietimo laidoje „Dešimt balų" dalyvauja: Britų tarybos Egzaminų vadovė Ieva Bluvštein ir edukacinės bendrovės „Ames” vadovė, sertifikuota konsultantė Eglė Kesylienė.

Ved. Jonė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.