Žinios. Latvija griežtina sienų kontrolę – registruos atvykstančius keleivius

Vyriausybės COVID-19 komitetas nusprendė, kad visi atvykėliai iš trečiųjų šalių turės izoliuotis dvi savaites. Daliai jų bus privaloma pasidaryti ir koronaviruso testus.

Siekdama stabdyti koronaviruso plitimą, Latvija pradeda registruoti keleivius, atvykstančius į šalį tarptautiniu transportu, taip pat privačiais lėktuvais bei jachtomis.

Žemdirbių organizacijų vadovai teigia, kad nuo COVID-19 pandemijos nukentėjęs žemės ūkis tikisi didesnės paramos iš valstybės. Prieš kelis mėnesius perdirbėjai ir supirkėjai numušė pieno, mėsos, kitos produkcijos kainas, kai kuriuos produktus buvo ir dar yra sunku parduoti.

32-ejų privatumo aktyvistas iš Austrijos prieš „Facebooką“ – šiandien dar vienas jų kovos turas teisme paveiks dešimtis tūkstančių bendrovių. Europos Teisingumo Teismas skelbs verdiktą dėl taisyklių, kai bendrovės išgabena vartotojų duomenis iš Europos Sąjungos.

Baltijos šalių ir Kanados mokslininkai pradeda tyrimą – vertins, kaip alkoholio kontrolės priemonės, pavyzdžiui, reklamos ar alkoholio pardavimo valandų ribojimas, paveikė žmonių sveikatą ir ekonomiką.

Jungtinės Valstijos per artimiausius kelerius metus pratyboms atsiųs šimtus amerikiečių karių į Lietuvą. Vilniuje apsilankęs Pentagono atstovas sakė, kad amerikiečių atvykimui prielaidas sudaro ir Lietuvos investicijos į krašto gynybą.

Ispanijos sostinėje Madride pagerbtos koronaviruso pandemijos aukos. Pandemija nusinešė ne tik 28 tūkstančius gyvybių, bet ir smarkiai kirto per šalies ekonomiką.

Kibernetiniai įsilaužėliai per didelio masto kibernetinę ataką trečiadienį sugebėjo įsilaužti į bendrovės „Apple“, milijardierių Elono Musko, Jeffo Bezoso ir kitų garsių veikėjų oficialias „Twitter“ paskyras ir paskleisti melagingą žinią, turinčią įtikinti žmones pervesti lėšų bitkoino kriptovaliuta.

Anglijoje vietoje nuverstos vergų pirklio statulos pastatyta juodaodės protestuotojos skulptūra, sukurta per vos mėnesį.

Orai. Ved. Eglė Bučelytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau