Panorama. Žalgirio mūšio minėjime Nausėda sakė, kad tai priminimas, jog Lietuva ir Lenkija neturėjo ir neturi saugios kaimynystės

Minint 610-ąsias Žalgirio mūšio metines, Lietuvos prezidentas sakė, kad tai priminimas, kad Lietuva ir Lenkija neturėjo ir neturi saugios kaimynystės. Su Lenkijos prezidentu kartu minėjime dalyvavęs Gitanas Nausėda atkartojo Varšuvos poziciją, kad Jungtinės Valstijos yra Europos saugumo ir vienybės garantas, nors Baltieji rūmai aštriai kritikuoja vakarų Europos šalis ir mažina strateginę bazę Vokietijoje.

Visuomenės sveikatos centro duomenimis, 18 vairuotojais įsidarbinti į Kauną atvykusių uzbekų užsikrėsti koronavirusu galėjo savo šalyje.

Premjeras Saulius Skvernelis savo „Facebooko“ paskyroje rašo, kad, reaguodamas į padėtį Kaune, ryt Vyriausybės COVID-19 komitetas priims sprendimus dėl saugių kelionių ir apsaugos priemonių.

Mokesčių inspekcija paskelbė, kokius turtus valdo Lietuvos politikai. 2019-ųjų deklaracijos rodo, kad milijoninio turto neturi nei Gitanas Nausėda, nei Saulius Skvernelis. Bet milijonierių yra Seime – per metus gerokai išaugo ir Ramūno Karbauskio, ir Gabrieliaus Landsbergio turto vertės.

Valstybinė kalbos inspekcija, patikrinusi Vilniaus centrinę biblioteką, pareiškė, kad 8 darbuotojams, mokyklą baigusiems iki 1991 metų, reikia laikyti lietuvių kalbos egzaminą. Inspekcijos nurodymui priešinasi Vilniaus centrinės bibliotekos vadovė.

Baltarusijoje vakar nuvilnijus protestams, suimta apie 250 žmonių, kai Baltarusijos centrinė rinkimų komisija neleido rugpjūčio 9-ąją vyksiančiuose prezidento rinkimuose dalyvauti dviems rimčiausiems opozicijos kandidatams.

Vadinamųjų „alkoholio saugyklų“ kūrėjai per karantiną sako sulaukę dvigubai daugiau klientų.

Vilniuje streikuoja „Bolt Food“ kurjeriai, nepatenkinti mažinamais pristatymo tarifais.

Europos Komisija ragina šalis nares kuo skubiau ir plačiau skiepyti nuo sezoninio gripo, kad COVID-19 ir gripo protrūkiai rudenį nesutaptų, nes tai gali labai stipriai apkrauti sveikatos sistemas.

Kinija išsikvietė Jungtinių Valstijų ambasadorių pareikšti nepasitenkinimą dėl Amerikos sankcijų Kinijai.

Teismas panaikino Europos Sąjungos 2016-ųjų sprendimą, kuriuo technologijų milžinei „Apple“ liepta grąžinti 13 milijardų eurų mokesčių.

Europos parke Lenkijos skulptorius Jerzy Kedziora įrengė neįprastą parodą.

Vilko ir šuns mišrūnė Luna iš Lietuvos zoologijos sodo išvežta į meškų ir vilkų rezervatą Vokietijoje. Pirmos kartos vilko palikuonė konfiskuota iš gyvūnų prieglaudos – laukinį gyvūną atidavė anksčiau voljere jį laikę šeimininkai. Rezervate Luna gyvens 15 ha ploto miško teritorijoje.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau