Žinios. Ketvirtadienį Lietuvą džiugins vasariškai šiltas oras, bet trumpi lietūs prapliups savaitgalį

Lenkijos Grunvaldo lauke minimos 610-osios Žalgirio mūšio metinės. Čia atvykęs Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad svarbiausio šio mūšio pamoka – valstybingumo kūrimas ir nepriklausomybės gynimas, tačiau grėsmių vis dar kyla.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras tebetiria, kokiomis aplinkybėmis koronavirusu užsikrėtė 18 iš Uzbekistano į Kauną atskridusių vairuotojų, Kauno savivaldybė praneša, kad vakar mobiliajame patikros punkte tiriant įmonės darbuotojus, preliminariai nustatytas dar vienas užsikrėtimo atvejis, tačiau daugiau nekomentuoja. Manoma, kad jie buvo užsikrėtę jau lėktuve.

Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) paskelbus naujas (2019 m.) turto deklaracijas, paaiškėjo, kad šiuo metu Seime yra penki milijonieriai.

Apie 250 žmonių suimta Baltarusijoje vakar nuvilnijus protestams, kai Baltarusijos centrinė rinkimų komisija neleido rugpjūčio 9-ąją vyksiančiuose prezidento rinkimuose dalyvauti dviems rimčiausiems opozicijos kandidatams. Vien sostinėje Minske suimta daugiau nei 100 protestuotojų. Protestai Baltarusijoje planuojami ir šiandien.

Europos Komisija ragina šalis nares kuo skubiau ir plačiau skiepyti nuo sezoninio gripo, kad COVID-19 ir gripo protrūkiai rudenį nesutaptų, nes tai gali labai stipriai apkrauti sveikatos sistemas.

Vilko ir šuns mišrūnė Luna iš Lietuvos zoologijos sodo išvežta į meškų ir vilkų rezervatą Vokietijoje. Pirmos kartos vilko palikuonė konfiskuota iš gyvūnų prieglaudos – laukinį gyvūną atidavė anksčiau voljere jį laikę šeimininkai. Rezervate Luna gyvens 15 ha ploto miško teritorijoje.

Sportas. Orai.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau