Žinios. Karbauskio turtas per metus augo 8 mln. eurų, Landsbergio šeimos – 12,8 mln. eurų

Lenkijos Griunvaldo lauke minimos 610-osios Žalgirio mūšio metinės. Čia atvykęs Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad svarbiausio šio mūšio pamoka – valstybingumo kūrimas ir nepriklausomybės gynimas. Ką tik perrinktas Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda džiaugėsi artimu bendradarbiavimu su Lietuva ir dėkojo Nausėdai, kad Lenkija buvo pirmoji jo užsienio vizito šalis.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras tebetiria, kokiomis aplinkybėmis koronavirusu užsikrėtė 19 iš Uzbekistano į Kauną atskridusių vairuotojų. Manoma, kad jie buvo užsikrėtę jau lėktuve.

Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) paskelbus naujas (2019 m.) turto deklaracijas, paaiškėjo, kad šiuo metu Seime yra penki milijonieriai.

Apie pusantro šimto žmonių suimta Baltarusijoje vakar nuvilnijus protestams, kai Baltarusijos centrinė rinkimų komisija neleido rugpjūčio 9-ąją vyksiančiuose prezidento rinkimuose dalyvauti dviems rimčiausiems opozicijos kandidatams. Vien sostinėje Minske suimta daugiau nei šimtas protestuotojų. Protestai Baltarusijoje planuojami ir šiandien.

Maskvoje ir Sankt Peterburge šiandien režimo priešininkai bandys rengti uždraustus protestus prieš jau įsigaliojusias Konstitucijos pataisas, kurios leidžia Vladimirui Putinui valdyti iki 2036-ųjų.

Donaldas Trumpas pasirašė įstatymą, užbaigiantį ypatingą Honkongo statusą prekyboje su JAV. Vašingtonas taip pat įvedė sankcijas Kinijos bankams, kurie prisidėjo prie Honkongo laisvių naikinimo. Kinija žada atsaką.

Vilniuje streikuoja „Bolt Food“ kurjeriai, nepatenkinti mažinamais pristatymo tarifais. Nuo 11 iki 15 valandos maždaug 100 kurjerių nepristato maisto vilniečiams.

Bulgariją purtant didžiausiai per daugelį metų politinei krizei, šalies opozicija šiandien bandys parlamente atstatydinti vyriausybę. Kairiųjų prezidentas stojo prieš dešiniųjų premjerą Boiką Borisovą ir generalinį prokurorą – esą jie dangsto plačiai išsikerojusią mafiją. Jau savaitę nesiliauja dideli protestai prieš oligarchų valdymą.

Naujausia NATO narė Šiaurės Makedonija šiandien rengia parlamento rinkimus, kurie gali būti lemtingi ir siekiui įstoti į Europos Sąjungą. Šią Pietų Balkanų šalį Rusija seniai bando įtraukti į savo įtakos zoną.

Orai.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau