Žinios. Ūkininkai perspėja: sumažinus kvotas dyzeliui – brangs ir produkrai

Šiandien Kauno „Žalgirio“ klubas paskelbė naują vyriausiąjį trenerį. Tai 38-erių specialistas iš Austrijos Martinas Schilleris. Jis nekantrauja pradėti darbą krepšinio šalyje, o „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas sako suprantantis, kad jaunam specialistui reikės laiko ir palaikymo.

Susitikęs su Premjeru Prezidentas aptarė, koks turėtų būti kitų metų valstybės biudžetas, kurio formavimas paprastai įsibėgėja liepą. Gitanas Nausėda paragino kitąmet, atsigaunant ekonomikai, tęsti pensijų indeksavimą, didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį, investuoti į švietimo kokybę.

Po tragiško įvykio Mažeikių rajone, kai buvo nušautas Mažeikių policininkas, atlikus auditą, Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate sisteminių trūkumų nenustatyta, tačiau konstatuota, kad nelegalių ginklų kontrolė vykdyta nepakankamai.

Vyriausybė planuoja žemės ūkiui mažinti lengvatinio dyzelino kvotas ir taip sutaupyti biudžeto lėšų. Tai kelia nerimą žemdirbiams. Esą ir dabar ne visiems darbams žalio dyzelino pakanka, tenka dalį dar įsigyti ir rinkos kaina. Tai, pasak žemdirbių, brangins produktus.

Savivaldybių duomenimis, kas dešimta Lietuvos švietimo įstaiga neturi nuolatinio vadovo. Kai kuriose ugdymo įstaigose direktorių nerandama metų metus.

Apie kitokius mokymo scenarijus nuo rudens galvoja ne tik bendrojo lavinimo mokyklos, bet ir universitetai. Kai kurie rengia atsarginius scenarijus, jei užkluptų antroji koronaviruso banga – žada persikelti į nuotolinį mokymą. Kiti – jau dabar paskaitas ketina organizuoti ir nuotoliniu būdu, ir gyvai.

Per susišaudymus Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje nuo sekmadienio žuvo mažiausiai 11 Azerbaidžano karių, du iš jų aukšto rango karininkai – per spaudos konferenciją pranešė šalies gynybos viceministras.

COVID-19 atvejų skaičius pasaulyje perkopė 13 000 000, o kai kuriose valstybėse dar tik įsibėgėja pirmoji banga. Su pandemija pasaulis gyvena jau keturis mėnesius, karantinas sukėlė labai daug sunkumų smulkiems verslams visame pasaulyje.

Šiandien pasirodo dar viena knyga apie Donaldą Trumpą – jo dukterėčios tekste ažiotažą kelia ne nauji faktai, o psichologinis portretas. Tai pirma biografija, parašyta giminaičio. Mary Trump, mirusio Trumpo brolio Fredo duktė, yra psichologijos mokslų daktarė. Ji rašo, kad nebegali tylėti, nes dėdė yra pavojingiausias žmogus pasaulyje.

Sportas. Orai. Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau