Laba diena, Lietuva. Kodėl gegutės nustojo kukuoti bei į ką nusitaikė kormoranai?

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga keliauja po ligonines ir dalina medikams apdovanojimus. Regionuose lankosi ir kiti ministrai. „Laba diena, Lietuva“ studijoje Karo akademijos profesorė Jūratė Novagrockienė. Anot pašnekovės, valdžioje esantys politikai naudojasi valstybės resursais ir taip siekia paveikti rinkėjus prieš Seimo rinkimus.

Pastarosiomis dienomis intensyviai vykusios Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiojo trenerio paieškos baigtos. Lietuvos čempionai pasiekė susitarimą su 38-erių metų specialistu iš Austrijos Martinu Schilleriu, skelbia komanda. Apie „Žalgirio“ ateitį ir galimus pokyčius žaidimo stiliuje – pokalbis su LRT.lt sporto žurnalistu Ryčiu Kazlausku.

Baltarusijos Centrinė rinkimų komisija antradienį pranešė neregistruosianti bankininko Viktoro Babarykos kandidatu rugpjūčio 9-ąją vyksiančiuose prezidento rinkimuose, skelbia portalas „Tut.by“. Skelbiama, kad komisija sprendimą priėmė vienbalsiai. Kandidatas nebuvo įregistruotas dėl netikslumų jo turto ir pajamų deklaracijoje bei tariamos pagalbos iš užsienio jo rinkimų kampanijai. Situaciją Baltarusijoje aptaria LRT užsienio naujienų redaktorė Živilė Raškauskaitė.

Kiek turto yra sukaupę Lietuvos gyventojai ir kokia yra turto nelygybė Lietuvoje? Šia tema „Laba diena, Lietuva“ pokalbis su Lietuvos banko atstovu Karoliu Bielskiu.

Vidurvasarį gegutės nustoja kukuoti. Kodėl? Į šį klausimą LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ atsako ornitologas Gediminas Petkus.

Apie kitokius mokymo scenarijus nuo rudens galvoja ne tik bendrojo lavinimo mokyklos, bet ir universitetai. Kai kurie rengia atsarginius scenarijus. Jei užkluptų antroji koronaviruso banga – žada persikelti į nuotolinį mokymą. Kiti – jau dabar paskaitas ketina organizuoti ir nuotoliniu būdu, ir gyvai.

Juodkrantėje pradėjus kormoranus baidyti ir mažinti jų populiaciją, šie paukščiai užima naujas teritorijas: viena tokių – Pajūrio regioniniame parke, Karklės apylinkėse. Per kelerius metus kormoranų čia padaugėjo dešimt kartų. Mokslininkai ėmėsi tirti šią koloniją, uždėjo siųstuvus, stebi, kuo šie paukščiai minta ir kur skraido.

Kėdainiečių iniciatyva nuo šiol liepos 14 kalendoriuose žymima kaip agurkų dieną. Ta proga Kėdainių senamiestyje surengtas agurkų turgelis. Jame ne tik žali ir rauginti agurkai, bet ir agurkų saldainiai, agurkų traškučiai, specialūs gėrimai ir per pusvalandį išgraibstyti agurkų zefyrai.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau