LRT Aktualijų studija. Prezidentas Lenkijoje nesikeičia. Ar nesikeis ir Lenkija?

LRT aktualijų studija

2020.07.14 09:05

LRT Aktualijų studija. Prezidentas Lenkijoje nesikeičia. Ar nesikeis ir Lenkija?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Beveik galutiniai oficialūs rezultatai rodo, kad konservatyvių pažiūrų Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda sekmadienį itin maža balsų persvara antrajame rinkimų ture įveikė liberalių pažiūrų Varšuvos merą Rafalą Trzaskowskį ir užsitikrino antrąją kadenciją. Pastebima, kad šie rinkimai baigėsi vienu mažiausių skirtumų per visą Lenkijos istoriją, o tai atspindi didelį susiskaldymą šioje Europos Sąjungos valstybėje.

Prezidentas nesikeičia, o ar keisis jo politika, kokia bus antroji A. Dudos kadencija, ką valdančiųjų kandidato laimėjimas reiškia Lenkijai, kaip toliau plėtosis Lietuvos ir Lenkijos santykiai?

Laidoje dalyvauja: istorikas, humanitarinių m. dr. Algimantas Kasparavičius, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Vytis Jurkonis, VDU Politologijos katedros vedėjas doc. dr. Andžej Pukšto, Lietuvos radijo bendradarbis Lenkijoje Laurynas Vaičiūnas.

Ved. Artūras Matusas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Analitinė diskusijų laida, kurioje platus ekspertų ratas apžvelga aktualiausią temą ir ieško sprendimų. Dinamiškoje valandinėje laidoje klausytojas gali apie problemą išgirsti plačiai, išnagrinėtą įvairiais pjūviais. Kiekvieną darbo dieną 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

LRT aktualijų studija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.