Labas rytas, Lietuva I d. Apie akių priežiūrą vasarą – kodėl tinka ne visi akiniai nuo saulės, o oda aplink akis – nevertinama

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ eteryje – liepos 14-osios saulėtas rytas sostinėje, kurioje darbus studijoje pradėjo Ugnė Siparė, Ignas Andriukevičius ir po ilgo laiko sugrįžęs Modestas Naudžius. Jų dėmesio centre – tiek būsimos laidos temos, tiek naujausių žinių ir dienraščių antraščių apžvalgos. O I-oje šio ryto laidos dalyje buvo galima išvysti šias temas.

„Nominuotas turbūt visiems prestižiškiausiems kino apdovanojimams. Dažnai vadinamas garsiausiu Skandinavijos kino kūrėju. Režisierius, gebėjęs skrosti kiaurai sielas“, – taip jį apibūdina kinotyrininkė Gražina Arlickaitė. Šiandien pasaulis mini 102-ąjį Ingmaro Bergmano gimtadienį.

„Stilingame ryte“ – apie lėtos mados paieškas, individualumą ir atsakingo vartojimo idėjų poveikį kūrybai. Būtent tam dizainerė Agnė Deveikytė pastaraisiais metais skiria nemažai dėmesio. Jūsų dėmesiui – stilinga ir kupina neskubumo pažintis.

Pasaulyje šiandien minima pasaulinė ryklių diena. O šįryt žiūrovų laukė štai į toks klausimas – kiek dantų per metus gali iškristi baltajam rykliui?

Vasarą saulės spinduliai džiugina savo šiluma ir leidžia mėgautis laiku prie vandens telkinių, tačiau dažnai užmirštame, kad ultravioletiniai spinduliai – slypintis pavojus. Būtent jis pasireiškia ir mūsų akims, kurias neretai vasaros periodu užmirštame prižiūrėti. Gydytoja oftolmologė Donata Montvilaitė sako, kad tam dažnai įtakos turi neteisingas akinių nuo saulės pasirinkimas, kontaktinių lęšių pervertinimas bei neteisingas alerginių ligų gydymas. Apie tai, kaip saugoti mūsų regėjimą – pokalbyje su gydytoja.

Lenkijos pasirinkimas. Lenkijos valdantieji „Teisė ir teisingumas“ gali lengviau atsikvėpti – prezidentu perrinktas Andrzejus Duda. Persvara nedidelė – už jį balsavo per 51 procentą, o už Varšuvos merą Rafalą Trzaskowskį – beveik 49 procentai rinkėjų. Kaip reikėtų vertinti šiuos rezultatus, kurie parodo ryškų Lenkijos pasidalijimą į dvi dalis? Apie visa tai savo įžvalgomis dalijosi VU TSPMI lektorius Marijuš Antonovič.

Lietuvos policijoje tarnauja apie 70 tarnybinių šunų, prie kurių po poros metų prisijungs ir Hiro. Balandį gimęs vokiečių aviganis mokosi dar tik savaitę, tačiau jau dabar puikiai atlieka užduotis.

Šri Lankos gamtos rezervate aptiktas retas reiškinys – manoma, kad bandoje yra jauniklių dvynių pora. Tik vienas procentas dramblių atsiveda dvynukų porą. Šri Lankoje šiuo metu yra apie 7 000 laukinių dramblių. Ar tikrai tarp jų yra dvynukai, paaiškės po išsamesnių DNR tyrimų.

I-ąją dalį užbaigia socialinių tinklų apžvalga, kurioje Modestas Naudžius apžvelgia praėjusios nakties fotografijas su suspindusia kometa bei kitas aktualijas.

Ved. Ugnė Siparė.