Pakeliui su vasara. Kuršių nerijos žemėlapiai – kultūra, ekologija, žmonės

Pakeliui su vasara

2020.07.13 16:05

Pakeliui su vasara. Kuršių nerijos žemėlapiai – kultūra, ekologija, žmonės

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Thomo Manno centras jau dvidešimt ketvirtą kartą kviečią į tradicinį tarptautinį Thomo Manno festivalį. Šių metų programa vadinasi „Orų ženklai“, rengėjai kviečia kalbėti apie kultūrą ir ekologiją, apie pokyčius pasaulyje, kuris antropoceno amžiuje žengia į pavojingą išgyvenimo zoną. Pokalbyje dalyvauja Thomo Manno kultūros centro direktorė dr. Lina Motuzienė, istorikas Aurimas Švedas, dailininkas Jokūbas Jacovskis.

Jau tris dešimtmečius Kuršių nerijoje gyvenanti žurnalistė Raimonda Meyer ne tik leidžia kultūros almanachą „Dorė“, bet ir ieško, renka Neringos gyventojų prisiminimus, į užmarštį grimztančias jų istorijas. Apie šį unikalų Lietuvos kampelį kalbamės su Raimonda Meyer.

Šių metų Thomo Manno festivalio atidarymo koncertą dirigavo Birmingemo simfoninio orkestro dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla. Pokalbis su menininke.

Teatro ir kino režisierė, operatorė Rugilė Barzdžiukaitė Lietuvoje tapo žinoma, kai Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje su kolegėmis parodė operą „Jaulė ir jūra“ ir laimėjo „Auksinį liūtą“. Ekologijos temą keliantis performansas nepaliko abejingų. Tačiau ir kituose savo darbuose Rugilė kalba apie socialines problemas, apie pasauliui kylančias grėsmes. Filme „Rūgstus miškas“ pasakojama apie Kuršių nerijos miškus kenčiančius nuo kormoranų. Ar turime naikinti paukščius? Kaip elgtis žmogui? Apie antropocenų amžių kalbamės su Rugile Barzdžiukaite.

Šiais metais žiūrovams duris atvėrė Nidos švyturys. Gabija Narušytė tiesiogiai pasakoja iš naujo turistinio objekto.

Ved. Rasa Murauskaitė, Julijus Grickevičius, Jolanta Kryževičienė ir Gabija Narušytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.