Žinios. Ekonomistai: laimėjus Dudai, santykiuose su Lietuva nereikėtų tikėtis nieko naujo

Lenkijos valdantieji „Teisė ir teisingumas” gali lengviau atsikvėpti – prezidentu perrinktas Andrzejus Duda – už jį balsavo per 51 procentą, o už Varšuvos merą Rafałą Trzaskowskį – beveik 49 procentai rinkėjų. Rinkimų rezultatai parodė ryškų Lenkijos pasidalijimą. Lenkijos rinkimus stebintys Edvardas Špokas ir Giedrius Vitkauskas praneša, kad Duda iškart po rinkimų pradėjo kalbėti apie šalies susitaikymą.

Dalis ekonomistų sako, antrą kartą Lenkijos prezidento rinkimus laimėjus konservatyvių pažiūrų Andžejui Dudai, Lietuvos ir Lenkijos santykiuose nereikėtų tikėtis nieko naujo. Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teigimu, tęstinumas yra vertybė. Prezidentas Gitanas Nausėda tikisi tęsti bendradarbiavimą saugumo, gynybos srityse ir įgyvendinant infrastruktūros projektus.

Sveikatos apsaugos ministerijos sąraše per 60 šalių, iš kurių grįžus privaloma izoliuotis. Šiandien jį papildė Gana. Praėjusią savaitę į sąrašą taip pat buvo įtrauktos ir Europos Sąjungos šalys - Rumunija bei Bulgarija.

Jungtinėse Valstijose užsikrėtimo koronavirusu rekordus fiksuoja Florida. Valstijoje užsikrėtusiųjų per parą skaičius lenkia Europos valstybių per protrūkių piką fiksuotus skaičius. Meksikoje mirčių nuo COVID-19 atvejų jau daugiau kaip 35 tūkstančiai. Netekčių daugiau tik Jungtinėse Valstijose, Brazilijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Vilniuje į darželius nuo rugsėjo nepateko beveik pusketvirto tūkstančio vaikų. Tėvai skundžiasi neturintys, kur jų palikti. Sostinės savivaldybė iki metų pabaigos ketina sukurti apie 700 papildomų vietų. Dėl darželių trūkumo, ypač vaikams iki trejų metų, skundžiasi ir Klaipėdos savivaldybė.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė nebus naudojama baigiamos statyti Astravo atominės elektrinės rezervui. O jei būtų – tai esą būtų vienkartinis atvejis ir Baltarusijai tokia paslauga kainuotų milijonus. Energetikos ministras tokią galimybę vadina teorine, tačiau planas esą yra parengtas.

Rusijos ir Kinijos pasienyje esančiame Chabarovsko krašte keturias dienas iš eilės vyksta protestai. Demonstracijas įžiebė gubernatoriaus sulaikymas. Skaičiuojama, kad savaitgalį protestuose dalyvavo apie 35 tūkstančius žmonių.

Sportas. Orai. Ved. Simona Vasiliauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau