Žinios. Tėvai skundžiasi dėl darželių trūkumo sostinėje – nuo rugsėjo į juos nepateko 4500 vaikų

Lenkijos valdantieji „Teisė ir teisingumas” gali lengviau atsikvėpti – prezidentu perrinktas Andrzejus Duda – už jį balsavo per 51 procentą, o už Varšuvos merą Rafałą Trzaskowskį – beveik 49 procentai rinkėjų. Rinkimų rezultatai parodė ryškų Lenkijos pasidalijimą. Lenkijos rinkimus stebintys Edvardas Špokas ir Giedrius Vitkauskas praneša, kad Duda iškart po rinkimų pradėjo kalbėti apie šalies susitaikymą.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Andžejaus Dudos perrinkimas Lenkijos prezidentu užtikrins politikos tęstinumą. Nausėda jau pasveikino išrinktąjį prezidentą su pergale. Šalies vadovas džiaugiasi, kad su Duda randa bendrą kalbą ir sutaria daugeliu klausimų. Poryt Nausėda ir premjeras Saulius Skvernelis vyks į Lenkiją – Žalgirio mūšio metines – kur susitiks ir su Duda.

Sveikatos apsaugos ministerijos sąraše per 60 šalių, iš kurių grįžus privaloma izoliuotis. Šiandien jį papildė Gana. Praėjusią savaitę į sąrašą taip pat buvo įtrauktos ir Europos Sąjungos šalys - Rumunija bei Bulgarija.

Jungtinėse Valstijose užsikrėtimo koronavirusu rekordus fiksuoja Florida. Valstijoje užsikrėtusiųjų per parą skaičius lenkia Europos valstybių per protrūkių piką fiksuotus skaičius. Meksikoje mirčių nuo COVID-19 atvejų jau daugiau kaip 35 tūkstančiai. Netekčių daugiau tik Jungtinėse Valstijose, Brazilijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Vilniuje į darželius nuo rugsėjo nepateko beveik pusketvirto tūkstančio vaikų. Tėvai skundžiasi neturintys, kur jų palikti. Sostinės savivaldybė iki metų pabaigos ketina sukurti apie 700 papildomų vietų. Dėl darželių trūkumo, ypač vaikams iki trejų metų, skundžiasi ir Klaipėdos savivaldybė.

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) paskelbė kandidatų į Seimą sąrašą, jame – ir Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, jo pavaduotojas Lukas Savickas, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Dar penktadienį partijos taryba nusprendė, kad pirmuoju numeriu sąraše bus premjeras Saulius Skvernelis, antruoju – partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, trečiuoju - sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Prieš savaitę veiklą atsinaujinusiame Nidos aerodrome – pirmasis incidentas. Kauniečių ultralengvajį lėktuvą nubloškė vėjas, lėktuvas atsidūrė ant žolės. Juo skridę žmonės nenukentėjo.

Aplinkos ministerijai sustabdžius stumbryno Dzūkijos nacionaliniame parke įrengimo projektą, gali tekti grąžinti Europos Sąjungos fondams jau panaudotas lėšas. Aplinkos ministras stumbrų apsaugos projektą vadina auksiniu. Saugomų teritorijų tarnyba tvirtina, esą daugiau nei penki milijonai eurų bus panaudoti ne tik naujam stumbrynui, bet ir esamiems tvarkyti bei žvėrių genetiniams tyrimams vykdyti.

Sportas. Orai. Ved. Simona Vasiliauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau