Žinios. Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 5 nauji koronaviruso atvejai, du iš jų – įvežtiniai

Lenkijos valdantieji „Teisė ir teisingumas” gali lengviau atsikvėpti – prezidentu perrinktas Andrzejus Duda – už jį balsavo per 51 procentą, o už Varšuvos merą Rafałą Trzaskowskį – beveik 49 procentai rinkėjų. Rinkimų rezultatai parodė ryškų Lenkijos pasidalijimą. Lenkijos rinkimus stebintys Edvardas Špokas ir Giedrius Vitkauskas praneša, kad Duda iškart po rinkimų pradėjo kalbėti apie šalies susitaikymą.

Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje apsilankęs prezidentas pareiškė, kad šis objektas negalės būti naudojamas Baltarusijos atominės jėgainės rezervo reikmėms.

Valdančioji Valstiečių ir žaliųjų sąjunga paskelbė kandidatų į Seimą sąrašą, jame – ir Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, jo pavaduotojas Lukas Savickas, Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 5 nauji koronaviruso atvejai. Du iš jų įvežtiniai – Kauno apskrityje COVID19 nustatytas žmogui, grįžusiam iš Uzbekijos, kitas atvejis – Vilniaus apskrityje – asmeniui, parvykusiam iš Kazachstano. Vilniaus apskrityje patvirtinti ir vietiniai atvejai – Rūdiškių gyventojui, Respublikinės Vilniaus psichiatrinės ligoninės slaugytojo padėjėjai ir transporto įmonės darbuotojui.

Jungtinėse Valstijose užsikrėtimo koronavirusu rekordus fiksuoja Florida. Valstijoje užsikrėtusiųjų per parą skaičius lenkia Europos valstybių per protrūkių piką fiksuotus skaičius. Meksikoje mirčių nuo COVID-19 atvejų jau daugiau kaip 35 tūkstančiai. Netekčių daugiau tik Jungtinėse Valstijose, Brazilijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Aplinkos ministerijai sustabdžius stumbryno Dzūkijos nacionaliniame parke įrengimo projektą, gali tekti grąžinti Europos Sąjungos fondams jau panaudotas lėšas. Aplinkos ministras stumbrų apsaugos projektą vadina auksiniu. Saugomų teritorijų tarnyba tvirtina, esą daugiau nei penki milijonai eurų bus panaudoti ne tik naujam stumbrynui, bet ir esamiems tvarkyti bei žvėrių genetiniams tyrimams vykdyti.

Prieš savaitę veiklą atsinaujinusiame Nidos aerodrome – pirmasis incidentas. Kauniečių ultralengvajį lėktuvą nubloškė vėjas, lėktuvas atsidūrė ant žolės. Juo skridę žmonės nenukentėjo .

Orai. Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau