Panorama. Lietuvos įmonės ruošiasi galimai naujai koronaviruso bangai: jau žino, ką darytų kitaip

Lenkija prezidento rinkimuose renkasi tarp dviejų priešingų šalies vizijų. Ir galimybės laimėti Dabartinio prezidento Andrzejaus Dudos ir Varšuvos mero Rafalo Trzaskowskio beveik vienodos. Ir kai patys lenkai tai vadina svarbiausiais rinkimais po komunizmo žlugimo, prognozuojama, kad aktyvumas gali būti didžiausias per trisdešimt metų. Iš Varšuvos pasakoja Edvardas Špokas ir Giedrius Vitkauskas.

Antrai koronaviruso bangai ruošiasi ne tik valdžia, bet ir įmonės bei įstaigos. Dauguma rūpinasi apsaugos priemonėmis keliems mėnesiams. Tačiau yra ir tokių, kaip Vilniaus šilumos tinklai, kurios per karantiną pačios ėmė gaminti dezinfekcinį skystį, darbuotojai pamainomis gyveno patalpose – tą patį darytų, jei karantino sąlygos sugrįžtų. O maisto pramonės atstovai tikėtųsi gauti specialų statusą, kad pirmieji galėtų nusipirkti reikiamų priemonių.

Būsimiems studentams blogos žinios iš Jungtinės Karalystės. Nuo kitų metų jie nebeteks lengvatų studijoms finansuoti. Įmonės, organizuojančios moksleivių studijas užsienyje, pastebi, kad pastaraisiais metais vis mažėja norinčiųjų studijuoti Jungtinėje Karalystėje. Ekspertai prognozuoja, kad studijos Jungtinėje Karalystėje taps turtingųjų privilegija.

Jungtinės Valstijos, Indija ir dalis Australijos vėl užfiksavo rekordinį COVID-19 atvejų augimą. Australija svarsto apmokestinti iš svetur grįžtančius australus, o Jungtinių Valstijų prezidentas pirmą kartą nuo pandmeijos pradžios viešai pasirodė su kauke.

Didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse nuo kitų metų nebebus prekiaujama gyva žuvimi. Pasak prekybininkų, taip nuspręsta dėl numatomų įvesti naujų Maisto ir veterinarijos tarnybos bei gyvūnų teisių gynėjų reikalavimų.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau