Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Dinamiškas, ekstremalus ir nenuspėjamas: laipiojimo sportas lavina ir kūną, ir mintis

Laidos pradžioje – pokalbis su operos solistu Edgaru Montvidu, kuris kiek vėliau perima laidos vedėjo vaidmenį!

„Myliu muziką, myliu gerą knygą ir gerą filmą“: rekomenduoja Giedrius Arbačiauskas. Kaip ir kiekvieną šeštadenį, tęsiame LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ rubriką – filmų, knygų ir muzikos rekomendacijas. Šįkart jomis dalijasi aktorius ir bardas Giedrius Arbačiauskas.

Prasideda Thomo Manno festivalis: jame – ir Mirga Gražinytė-Tyla, ir Balio Dvariono proanūkės koncertas. Nidoje prasideda tradicinis vokiečių literatūros klasiko ir Kuršių nerijos gerbėjo Thomo Manno vardu pavadintas festivalis, apimsiantis muzikos, žodžio, meno bei kino programas. LRT RADIJAS ir LRT KLASIKA taip pat keliasi į Nidą ir iš čia transliuos festivalio koncertus bei laidas, kuriose atsispindės ir pagrindinės šių metų festivalio temos: kultūra, ekologija ir aplinkos pokyčiai pasaulyje. Festivalis vyks iki liepos 18 d. Detaliau apie šį renginį pasakoja festivalio administratorius Nerijus Masevičius.

Sostinėje – penktoji antikvarinių daiktų mugė: organizatorė sako, kad čia galima rasti visko. Gal esate vienas tų žmonių, kurie jaučia sentimentus, nostalgiją seniems daiktams? Jei taip – šis reportažas jums. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ keliaujame į antikvarinių daiktų ir sendaikčių mugę, kur mus pasitinka LRT TELEVIZIJOS reporterė Audra Avižiūtė ir penktosios sendaikčių mugės organizatorė Jurga Mackelaitė. Ji džiaugiasi: mugėje daugėja ne tik vietinių, bet ir užsieniečių pardavėjų bei lankytojų.

Sirų šeima namus pavertė šilko muziejumi: rodo visus gamybos etapus. O dabar LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasidomėkime šilku. Tiksliau, jo gamyba. Viena šeima Sirijoje pertvarkė savo namus į šilko muziejų, kur galima pamatyti, kaip jis audžiamas. Pasižiūrėkime.

Jei kopti norisi, bet kalnuose nedrąsu: saugiai karstytis galima ir boulderingo salėse. Sporto mėgėjai laipiojimą gali išbandyti ne tik aukštai stūksančiuose kalnuose, bet ir profesionaliai įrengtose saugiose laipiojimo salėse. Viena iš trijų laipiojimo rūšių –boulderingas, kai lipama neaukšta 3–4 metrų dirbtine sienele. Čia laipiojimo trasą gali atrasti kiekvienas pagal savo fizinį pasirengimą. Plačiau apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja Lietuvos boulderingo čempionas Kipras Baltrūnas bei Lietuvos laipiojimo sporto rinktinės vyriausioji trenerė Milda Koreivaitė.

Lietuvė aplinkosaugą suderino su dizainu: sukurtą rankinę įvertino ir „Financial Times“. Nuo darbo Aplinkos ministerijoje iki knygos rašymo, derybų meno ir dizaino – tokiu plačiu veiklų spektru gali džiaugtis šiuo metu Lietuvoje viešinti Laura Hanning-Scarborough. Pokalbis su ja – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje.

Amerikietė pietauti kviečia šiltnamyje: lankytojai tai vadina „valgymo restorane šventuoju graliu“. Nukeliaukime mintimis į Jungtines Valstijas, kuri vis dar sunkiai kovoja su koronaviruso krize. Los Andžele vieno restorano savininkė, sužavėta idėjų iš kitų Europos kavinių, pertvarkė savo verslą ir kviečia pietų šiltnamyje.

Orkestro „Oktava“ vadovas džiaugiasi: repetuoti karantino metu sunku nebuvo – užteko išdalinti gaidas. Koks šeštadienio rytas be muzikos? LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ keliaukime į Vilniaus universiteto Didįjį kiemą! Čia Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras „Oktava“ ruošiasi uždaryti jau 69-ąjį sezoną. Jau daugiau nei 20 m. orkestrui vadovaujantis Albinas Kučinskas džiaugiasi, kad repetuoti karantino metu sudėtinga nebuvo – užteko išdalinti gaidas. Mintimis dalinasi ir orkestro klarnetininkas Lukas Aluzas.

Pabaigoje – rubrika „Gardus rytas“, kurioje – apie nuostabų patiekalą – rizotą su lašiša. Jis, beje, bus su braškėmis! Receptu dalinasi virtuvės šefas Ignutis Klimavičius.

Ved. Ugnė Siparė ir E. Montvidas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau