Kosmoso departamentas. Terorizmo (ne)apibrėžtumas

Kosmoso departamentas

2020.07.10 11:05

Kosmoso departamentas. Terorizmo (ne)apibrėžtumas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Prievarta prieš atsitiktinai pasirinktus žmones ar materialų turtą, siekiant pasiųsti politinę žinutę, – taip būtų galima trumpai apibūdinti terorizmą. Tačiau toks apibūdinimas palieka daug vietos interpretacijoms vadinti teroristais tuos, kurių idėjoms nepritariama, ir atvirkščiai. Kodėl taip yra ir kokių problemų tai sukelia laidoje aiškina terorizmą tyrinėjanti Baltijos gynybos koledžo mokslininkė dr. Asta Maskaliūnaitė.

Taip pat mokslininkė pasakoja apie terorizmo bangas – kodėl kelis dešimtmečius dominuoja vienos rūšies terorizmas ir vėliau jis nuslopsta? Kaip tai susiję su visuomenėje vyraujančiomis baimėmis? Ir kaip prie terorizmo prisideda reakcija į jį.

Ved. Sigita Vegytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.