Ryto allegro. Kipro Dubausko „Dienanakčiavimas“ apie karantino metu pakitusį požiūrį į viešąsias erdves

Ryto allegro

2020.07.10 07:05

Ryto allegro. Kipro Dubausko „Dienanakčiavimas“ apie karantino metu pakitusį požiūrį į viešąsias erdves

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros savaitraščių apžvalga.

Kompozitorė Agnė Matulevičiūtė, dar žinoma pseudonimu Agnès M, pristato antrąjį albumą „SYNTH porn“, arba „sintezatorių pornografija”. Jo pristatymui menininkė parengė performansą, kuriuo siekia permąstyti artumą, kūną, nuogumą, vyrų ir moterų elgesio modelius bei santykį.

Literatūrologo, vertėjo Vytauto Bikulčiaus knygų apžvalgoje – apie Renatos Šerelytės romaną „Pro rūdijančią naktį“ (leidykla „Alma littera“) ir kroatų rašytojo Miro Gavrano romaną „Kafkos draugas“ (leidykla „Gelmės“).

Prasideda vokiečių literatūros klasiko ir Kuršių nerijos gerbėjo Thomo Manno vardu pavadintas festivalis, kurio tema šiemet „Orų ženklai“.

Šiuolaikinio meno centro vasaros parodų sezoną pradeda dvi solo parodos, vienos iš jų autorius – skulptorius Kipras Dubauskas. Jo paroda „Dienanakčiavimas“ atliepia karantino laikotarpiu pakitusį požiūrį į viešąsias erdves. Jis tyrinėja nematomas ir nepažįstamas miestų erdves, domisi pogrindžiu iš geografinės, urbanistinės, institucinės ir politinės perspektyvų. Pokalbis su Kipru Dubausku

Prasideda pasivaikščiojimų savaitgalis „Open House Vilnius“, kurio metu pasakojimuose atgimsianti architektūra primins skirtingus miesto laikotarpius, pažadins juose vykusį gyvenimą bei nušvies ateities vizijas. Iniciatyvą pristato ir apie santykį su sovietmečio architektūra pasakoja Architektūros fondo atstovės Margarita Kaučikaitė ir Vita Soltonaitė-Puslienė.

Kodėl kas kelis dešimtmečius kyla vis nauja terorizmo banga? Apie terorizmo studijas pasakoja Baltijos gynybos koledžo mokslininkė Asta Maskaliūnaitė.

Ved. Indrė Kaminckaitė.

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.