Labas rytas, Lietuva II d. Dizaino evoliucija: nuo plikos estetikos iki funkcionalumo ir globalumo

Kaip keitėsi dizaino suvokimas visuomenėje ir profesinėje terpėje? LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ svečiuojasi dizaineris Ignas Survila. Grožio ir funkcionalumo nebepakanka. Anot I. Survilos, dizaineris šiandien jau nenustebins tik gražia forma ar plika estetika, vartotojas reikalauja daugiau – turinio, socialinio atsakingumo bei tvarumo. Apie šiandienos dizaino tendencijas – plačiau pokalbyje.

Pabėgimas iš socialinių tinklų – misija (ne)įmanoma? Socialinių tinklų detoksikacija – vis dažniau pasitaikanti nauja mada. Tačiau specialistai sako, kad pabėgti – ne taip ir lengva. Šia tema pokalbis LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ technologijų profesionalu Karoliu Špiliausku.

Australijos zoologijos sode – šventė. Gyventojų gretas papildė du koalų jaunikliai. Patikrinus jų sveikatą paaiškėjo, kad jie puikiai auga. Milijonai gyvūnų nukentėjo per gaisrus Australijoje, todėl naujagimiai – džiaugsmas šaliai.

Kino naujienos. Keliaukime į kino pasaulį, kur mūsų jau laukia reivas, Škotija („Reivas“, rež. B. Welsh), taip pat Paryžiaus undinėlė („Paryžiaus undinėlė“, rež. M. Malzieu) ir dingusio princo paieškos („Dingęs princas“, rež. M. Hazanavicius).

Vasaros planai. Šios vasaros atostogos kiek kitokios, nes dauguma lietuvių jas praleis gimtinėje. Tad kaip atostogaus lietuviai ir kokios jiems gražiausios vietos, klausėme jų pačių.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau