Laba diena, Lietuva. Ekspertai ir rinkėjai Nausėdos metus vertina panašiai: trūko konkretumo, lygino su Grybauskaite

Savaitgalį sueis metai, kad prezidentas Gitanas Nausėda prisiekė tautai ir pradėjo eiti pareigas. Ketvirtadienį šalies vadovas surengė spaudos konferenciją, jos metu kalbėjo apie nuveiktus darbus ir tai, kad per pirmuosius 12 kadencijos mėnesių užsiaugino storą odą. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ VU TSPMI docentė Nerija Putinaitė ir viešųjų ryšių ekspertas Arijus Katauskas įvertino pirmuosius G. Nausėdos metus. N. Putinaitė stokoja konkretumo – neaišku, kokių pokyčių G. Nausėda norėtų Lietuvoje. Docentės nuomone, prezidentas turėtų kelti tikslus ir aiškiai formuluoti savo poziciją. A. Katauskas sako, kad krizinėje situacijoje prezidentas buvo išstumtas į trečią ar net ketvirtą planą – dėl to nukentėjo jo reitingai.

Savaitgalį sueis metai, kad prezidentas Gitanas Nausėda prisiekė tautai ir pradėjo eiti pareigas. Šalies gyventojai pasidalino nuomone, kaip vertina prezidento nuveiktus darbus ir dalyvavimą vidaus politikoje.

Visuomenei pateiktas naujas tyrimas apie COVID-19 poveikį žmonėms. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ šį tyrimą plačiau pristato užsienio naujienų redaktorė Živilė Raškauskaitė. Tyrėjai koronavirusą pavadino „bado virusu“, nes jo pasekmės ypatingai juntamos socioekonominėje srityje. Tyrimo rezultatai skelbia, kad dėl pandemijos prie bado ribos atsidurs 120 mln. žmonių visame pasaulyje.

Kelionių organizatoriai gali kreiptis dėl lengvatinių paskolų. Šie pinigai numatyti kaip dalis priemonių, kurios turėtų padėti nuostolius dėl koronaviruso patyrusiam verslui. Su labai didelėmis viltimis sutinka vartotojų teisių gynėjai, kurie tikisi, kad verslas šiuos pinigus skirs kompensuoti nuostolius, kuriuos patyrė keliautojai. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ reporterė Izabelė Pukėnaite pakalbino Turizmo asociacijos vykdomąją direktorę Mildą Plepytę.

Dar vienas lankytinas objektas Kuršių nerijoje – Preiloje lankytojams įrengti laiptai į kopą, nuo kurios atsiveria dar neregėti vaizdai. Kuršių marios ir Baltijos jūra – lyg ant delno. LRT TELEVIZJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbinami Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser ir Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas Petras Ječauskas.

Savaitgalį sueis metai, kad prezidentas Gitanas Nausėda prisiekė tautai ir pradėjo eiti pareigas. Ketvirtadienį šalies vadovas surengė spaudos konferenciją, jos metu kalbėjo apie nuveiktus darbus ir tai, kad per pirmuosius 12 kadencijos mėnesių užsiaugino storą odą. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ VU TSPMI direktorė Margarita Šešelgytė.

Seimas nusprendė, kad užsienyje gyvenantis lietuviai galės balsuoti internetu, tačiau ir ekspertai, ir Vyriausios rinkimų komisijos vadovė ne kartą yra sakę, kad tai įgyvendinti yra sudėtinga. Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbinami VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė ir buvęs Konstitucinio teismo teisėjas Vytautas Sinkevičius.

Šiandien pristatyta pirmoji pasaulyje skaitmeninė kolekcinė moneta „LBCOIN“. Lietuvos banko pristatyta moneta skirta Lietuvos šitmečiui paminėti ir jos vertė – simbolinė 19 eurų 18 centų.

Ved. Deividas Jursevičius.