Labas rytas, Lietuva I d. Sinoptikė apie šiandienos žvarbumą: atėjome į tą lietuvišką vasarą

Liepos 9 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pradžioje – tradicinė svarbiausių aktualijų apžvalga. Šįkart ji – su Audra Avižiūte ir Ignu Andriukevičiumi. Kiek vėliau Ugnė Siparė kartu su A. Avižiūte išsamiau aptaria ir naujienas spaudoje.

Didelė savamokslio šokėjo širdis: vaikus iš nepasituriančių šeimų neatlygintinai moko baleto. Neabejojame, kad baletas jums – ne tik matytas, bet ir puikiai pažįstamas šokis, tačiau pasaulyje yra tokių vietų, kur žmonės nė neįsivaizduoja, kaip jis atrodo. Nusikelkime į Nigerijos sostinę Lagosą, kur šokėjas Danielis Ajala jau porą metų šio šokio paslapčių moko vaikus iš nepasiturinčių šeimų. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“, pasakoja kolegos.

Gabrielius Vagelis – „Vėjai“.

Ir šiltnamis gali būti jaukus: idėjomis dalinasi namų tinklaraštininkė. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ skiltyje „Jaukūs namai“ šiandien – apie jaukumą... šiltnamyje. „Ir ši erdvė gali būti jauki“, – teigia namų tinklaraštininkė Monika Vilčinskaitė bei dalijasi savo patirtimi. Tiesa, be agurkų ir pomidorų Monika šiltnamio irgi neįsivaizduoja. Užsukime ir pasidairykime!

Po ryto vėsos prognozės nedžiugina: šiąnakt atkeliaus „monstriukas“, liūtys žadamos ir vėliau. Ar ir jūs šįryt pabudote lengvai sužvarbę? Liepos 9 d. rytas – išties vėsesnis: kai kur temperatūra siekė vos 7 laipsnius šilumos. „Atėjome į tą savo lietuvišką vasarą“, – šypsosi Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Izolda Marcinonienė. Ji dalinasi artimiausių dienų orų prognoze. O ji – ne itin džiuginanti. Panašu, kad iki sekmadienio orai nelepins, į šalį koją įkišti vienas kitas „monstriukas“ arba „drakonas“.

Paula – „wanted u“.

Per karantiną darbų neteko gerokai daugiau moterų nei vyrų: jos kviečiamos persikvalifikuoti. Statistika rodo, kad per karantiną darbų neteko gerokai daugiau moterų nei vyrų. Tiesa, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ šįkart – ne apie blogąją statistiką, o apie gerąsias iniciatyvas, kurios minėtą situaciją stengiasi taisyti ir gerinti. Plačiau pasakoja programos „Women Go Tech“ sumanytoja Žydrūnė Vitaitė ir šios programos vadovė Diana Česonytė. Jos tvirtina: technologijos yra atviros visoms.

„Bėk, Forestai, bėk“: puikiajam Tomui Hanksui šiandien sukako 64-eri. Thomas Jeffrey Hanksas – amerikiečių aktorius ir filmų kūrėjas, gimęs 1956-ųjų liepos 9-ąją Kalifornijoje. T. Hanksas niekada nesimokė aktorystės – kartą dalyvavo bendruomenės koledžo teatro spektaklio atrankoje. Režisieriui jis taip patiko, kad pasiūlė jam vykti vaidinti į Klivlendą. Tuomet ir prasidėjo jo kaip aktoriaus karjera. Proveržiu laikoma 1984-ųjų juosta „Purslai“, atvėrusi kelius ir į kitus pagrindinius vaidmenis, pelniusius jam didžio Holivudo talento vardą. T. Hanksas yra suvaidinęs net penkiuose garsaus režisieriaus Steveno Spielbergo filmuose „Gelbstint eilinį Rajaną“, „Pagauk, jei gali“, „Terminalas“, „Šnipų tiltas“ ir „Valstybės paslaptis“. Skaičiuojama, kad T. Hankso filmai uždirbo keliolika milijardų dolerių visame pasaulyje, o T. Hanksas tapo penktu pagal pelningumą aktoriumi Jungtinėse Valstijose. Jo sąskaitoje – ir dvi „Oskarų“ statulėlės, kurias pelnė pamečiui: 1993-aisiais už vaidmenį filme „Filadelfija“, po metų – už „Forrestą Gumpą“. Nominuotas buvo šešioms.

Austrijos zoologijos sode – naujas gyventojas: su lankytojais pažindinosi ruoniukas. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – metas smagiam vaizdo siužetui iš užsienio. Austrijos zoologijos sode – naujas gyventojas. Ruoniukas pirmąkart pasirodė lankytojams. Praėjusią savaitę gimęs mažylis niekur nesitraukė nuo mamos. Kol kas ruoniukas dar neturi vardo.

Socialinių tinklų apžvalga: Utena seka sostinės pėdomis – atidarė smėlio „Laimės salą“. Pirmos liepos 9 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pabaigoje – ir socialinių tinklų naujienų apžvalga. Šįkart ji – su Audra Avižiūte.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau