Žinios. Kristupui Kolumbui šlovės era baigėsi: jis kaltinamas žiaurumais užjūrio kelionėse

Premjeras Saulius Skvernelis Vyriausybės posėdyje paragino stebėti situaciją ir, prireikus, atgaivinti privalomas rekomendacijas dėl apsaugos priemonių dėvėjimo viešajame transporte, parduotuvėse ir renginiuose, vykstančiuose uždarose erdvėse.

Kultūros ministerija siūlo didinti žiūrovų skaičių renginiuose uždarose patalpose. Nuo kito savaitgalio į vidų turėjo būti leidžiami 250 žiūrovų, kultūros ministerija sako, kad galėtų būti 400.

Rekordinį naujų užsikrėtimų augimą fiksuojančios Jungtinės Valstijos pradeda oficialią pasitraukimo iš Pasaulio Sveikatos organizacijos procedūrą. Nerimą kelianti žinia ir Amerikoje studijuojantys užsienio studentams – jie turės išvykti, jeigu mokymas bus nuotolinis.

Maskva nurodė Jungtinių Valstijų ambasadai „rūpintis savo reikalais“ po to, kai Vašingtono pasiuntinybė pareiškė nerimą dėl žiniasklaidos puolimo. Amerikos ambasados atstovė Tviteryje rašė, kad stebint Rusijos žurnalistų areštus atrodo, jog prasidėjo suderinta kampanija prieš žodžio laivę.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija uždraudė Lietuvoje transliuoti Rusijos televizijos tinklo RT programas.

Maisto ir veterinarijos tarnyba leido atnaujinti gyvulių bandas teritorijose, kurios buvo paveiktos gaisro padangų perdirbimo įmonėje.

Biržai siekia pritraukti jaunimą grįžti ir dirbti gimtajame mieste. Tam savivaldybė numatė ir skatinamąsias priemones – apmokėti studijas arba prie atlyginimo skirti papildomas išmokas.

Jungtinėse Valstijose kilus judėjimui prieš rasinę nelygybę, iš naujo vertinamos istorinės asmenybės, taip pat ir Kristupas Kolumbas. Pastarosiomis savaitėmis buvo nuverstos kelios jo skulptūros – Kolumbas kaltinamas žiaurumais užjūrio kelionėse.

Prie Trevio fontano Romoje protestą surengė keliolika būsimų nuotakų. Jos reikalavo vyriausybę atšaukti tebetaikomus, jų manymu, perteklinius ribojimus vestuvėms. Su vestuvėmis susiję verslai sako, kad jie liko vyriausybės pamiršti ir kenčia didelius nuostolius.

Klaipėdos dramos teatras kviečia į premjerą. Vos pasibaigus karantinui, režisierė Agnija Leonova žiūrovus ir tiesiogine, ir perkeltine prasme uždarys „Tinkle“. To paties pavadinimo Gintaro Grajausko pjesė, parašyta prieš keletą metų, nuspėjo šio pavasario pasaulio tragediją.

Orai. Sportas. Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau