Homo cultus. Istoriko teritorija. Akistatos su modernybe

Homo cultus. Istoriko teritorija. Akistatos su modernybe

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šios dienos pokalbio tema – įvairialypis modernybės reiškinys Lietuvos istorijoje bei įvairių disciplinų mokslininkų bandymai šį reiškinį tyrinėti.

Paskata pokalbiui tapo Lietuvos mokslo taryboje nuo 2016 iki 2019 metų sėkmingai įgyvendinta nauja nacionalinė mokslo programa „Modernybė Lietuvoje“.

Kaip šioje programoje įgyvendinti tyrimai atsakė į klausimą, kas yra modernybė Lietuvoje ir kaip ji paveikė mūsų mąstymą, kasdienybės formas, tapatybę?

Šiuos ir kitus klausimus šiandien aptarsime su „Istoriko teritorijos“ svečiais istorikais prof. Tamara Bairašauskaite, dr. Sauliumi Grybkausku, doc. Tomu Vaiseta, filosofu doc. Povilu Aleksandravičiumi.

Ved. Aurimas Švedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.