Labas rytas, Lietuva II d. Turime kur stiebtis: Italijos kalnų slėnyje – įspūdinga margaspalvių gėlių jūra

Neringoje – dar viena įdomybė: paklaidžioti tarp išsiklaipiusių pušelių kviečia „šokantis“ miškas. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kelkimės į Kuršių neriją! LRT žurnalistas Juras Jankevičius čia tiesiogiai bando tramdyti lietų ir prišaukti saulę. Net ir apsiniaukusioje Neringoje veikti tikrai yra ką – pvz., aplankyti „šokantį“ mišką. Plačiau apie smagiai išsiklaipiusias pušaites pasakoja Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser ir jos pavaduotoja Lina Dikšaitė.

Benjamin Ingrosso – „Dance You Off“.

Dekolių dirbtuvės: pasitelkusi spausdintuvą menininkė atgaivino senas šeimos nuotraukas. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kviečiame į kūrybines dirbtuves, kuriose susipažinsite su dekolių technika bei pamatysite, kaip senos nuotraukos gali būti panaudotos naujuose kūrybiniuose sprendimuose. Išsamiau pasakoja menininkė Indrė Aleksiejūnienė.

Mark Les & Monique – „Promise“.

Dedikuota vasaros karščiui: Vaidas Baumila pristato naują kūrinį „Meilės sezonas“. Kiekviena vasara privalo turėti savo kūrinius! Vienu tokių hitų be abejonės pretenduoja tapti nauja Vaido Baumilos daina „Meilės sezonas“. Paklausykite ir pažiūrėkite – šokiui pagal ją neatsispyrė ir laidos vedėjas Ignas Krupavičius.

Aguonos, ramunės ir rugiagialės: įvairiaspalvių gėlių jūra užplūdo Italijos kalnų slėnį. Įvairiaspalvėmis gėlėmis pražydo kalnų slėnis Umbrijos regione Italijoje. Aguonos, ramunės ir rugiagėlės sužydėjo Kastelučo kaimo lęšių laukuose. Reiškinys vadinamas „fioritūra“. Tiesiogiai išvertus tai reiškia „žydėjimą“, bet kartu tai ir nuoroda į muzikinį terminą, kuris apibūdina melodijos pagražinimą trumpos trukmės gaidomis. Natūralus gamtos reiškinys nutinka kasmet, bet šiemet jis kaip reta ryškus – tai priklauso nuo iškritusio lietaus kiekio. Nors gėlės laukinės, jos atlieka ir praktinę funkciją – stiebais paremdamos trapius lęšių pasėlius.

Vingio parko istorijoje – gausybė posūkių: dar tarpukariu jį skrodė karinis geležinkelis. Turbūt sutiksite: Vilniaus vingio parkas – vieta, kurią žino ne tik vilniečiai. Šioje vietoje vyko daugybė įsimintinų renginių. Ne ką mažiau įdomi ir šio parko istorija. Po jį LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kviečiame pasivaikščioti su gidu Albertu Kazlausku.

Laidos pabaigoje – spaudos apžvalga su Audra Avižiūte ir Michael Buble kūrinys „Love You Anymore“.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau