Labas rytas, Lietuva I d. Apie atostogas: pasak Laurinaičio, buvimas kartu visą parą – puiki galimybė pradėti kalbėtis

Liepos 8 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pradžioje – tradicinė svarbiausių aktualijų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Šįkart ji – su Audra Avižiūte ir Ignu Andriukevičiumi. Tuomet A. Avižiūte kartu su Ignu Krupavičiumi išsamiau apžvelgia ir naujienas spaudoje.

Dekolių dirbtuvės: pasitelkusi spausdintuvą menininkė atgaivino senas šeimos nuotraukas. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kviečiame į kūrybines dirbtuves, kuriose susipažinsite su dekolių technika bei pamatysite, kaip senos nuotraukos gali būti panaudotos naujuose kūrybiniuose sprendimuose. Išsamiau pasakoja menininkė Indrė Aleksiejūnienė.

Giedrė & Happyendless – „Kiek Buvome Verti“.

Vingio parko istorijoje – gausybė posūkių: dar tarpukariu jį skrodė karinis geležinkelis. Turbūt sutiksite: Vilniaus vingio parkas – vieta, kurią žino ne tik vilniečiai. Šioje vietoje vyko daugybė įsimintinų renginių. Ne ką mažiau įdomi ir šio parko istorija. Po jį LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kviečiame pasivaikščioti su gidu Albertu Kazlausku.

Naujų knygų apžvalga: apie lyderių protus ir tai, kas ne visada yra depresija. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasikalbėkime apie naujausias knygas – jas apžvelgti šįkart padės LRT radijo kultūros laidų redaktorė Jolanta Kryževičienė. Jos teigimu, Lietuvoje turime didelę problemą – išleidžiama tiesiog per daug gerų knygų, kurioms perskaityti neužtenka laiko. O šiandien – apie dr. Dean A. Haycock leidinį „Tironiškas protas. Lyderių portretai, narcisizmas ir diktatoriškumas“ bei Hilary Jacobs Hendel knygą „Tai ne visada depresija“.

Ratuotas karališkosios šeimos gyvenimas: duris Egipte vėl pravėrė ypatingų vežimų muziejus. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ metas smagiam vaizdo siužetui iš užsienio. Egipte duris vėl atvėrė karališkų vežimų muziejus. Jis įsikūręs šalies sostinėje. Čia galima pamatyti XIX–XX a. vežimus. Jie priklausė karališkajai šeimai. Kai kuriuos šeima gavo dovanų. Muziejus duris užvėrė dėl koronaviruso.

Atostogos – tarsi durys: pasak Laurinaičio, kur pro jas išeisime, priklauso nuo mūsų pačių. Liepos 8 d. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – pokalbis apie santykius per atostogas. Studijoje vieši psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis. Jo teigimu, viena iš didžiausių pagundų atostogu metu – „paleisti arklius“. Tiesa, psichoterapeutas akcentuoja: viskas turi pasekmes.

Laikas – pinigai. Kas tas PVM ir kodėl ne visada jis siekia 21 procentą? Jūsų dėmesiui – dar vienas ir jau paskutinysis portalo LRT.lt projekto „Laikas – pinigai“ vaizdo siužetas. Šįkart pastarasis – apie pridėtinės vertės mokestį.

Švenčiamas meilės miesto gimtadienis: manoma, kad Paryžius įkurtas dar gerokai prieš mūsų erą. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ rubrikoje „Kalendorius“ šįkart – apie Paryžių, kuris šiandien mini gimtadienį! Manoma, kad Paryžius įkurtas dar gerokai prieš mūsų erą, nors Prancūzijos sostine tapo vėliau. Paryžiuje gyvena per 2 mln. žmonių, dar bent 10 mln. apylinkėse. Paryžius yra penktas pagal dydį Europos Sąjungos ir devintas pagal dydį Europos žemyno miestas. Paryžiuje gimusių ir gyvenančių žmonių mažiau, nei čia atsikrausčiusių. Nors dauguma paryžiečių – prancūzai, dešimtadalis gyventojų – užsieniečiai. Nemaža jų dalis atvyko iš Europos Sąjungos šalių, taip pat – Alžyro, Maroko, Tuniso. Miestas pastatytas Senos upės vingyje, abiejuose upės krantuose. Nuo XV a. Paryžius laikomas meno, architektūros ir mokslo centru. Prancūzijos sostinė jau daug dešimtmečių laikoma vienu svarbiausių turistų traukos centrų: keliautojai atvyksta apžiūrėti Eifelio bokšto, Triumfo arkos, Eliziejaus laukų, Paryžiaus Dievo motino katedros ir muziejų, kurių bene garsiausias – Luvras.

Evgenya Redko – „Žinom Tik Mes“.

Pabaigoje – socialinių tinklų naujienų apžvalga. Šįkart ji – su A. Avižiūte.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau