Gimtoji žemė. Šilauogių derlius džiugina

Gimtoji žemė

2020.07.08 06:07

Gimtoji žemė. Šilauogių derlius džiugina

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Liepa – pelningas darbymetis šilauogyne triūsiančiai Rudvalių šeimai. Nedidelė šių vertingų uogų jų plantacija netoli Marijampolės. Julija Rudvalytė neslepia – teko ne kartą nusvilti, kol išmoko auginti šias elitinėmis laikomas uogas. Dabar savo patirtimi ji mielai dalijasi su kitais. Jų ūkyje auginamų šilauogių norėtų ir sostinės gyventojai, tačiau viską išperka marijampoliečiai.

Širvintų rajone Limonių kaime ūkininkaujantis Darius Šepkus – puikus pavyzdys, kad turint žemės galima ne tik savo šeima pasirūpinti, bet ir įsikūrusiems miestuose užauginti viso ko, ko reikia norintiems sveikai maitintis. Ankstyvosios braškės, bulvės, kiaušiniai, paukštiena, įvairiausios daržovės... Visa tai iš Dariaus kiemo keliauja tiesiai ant valgytojų stalo. Be jokių tarpininkų. Labai paklausūs ir jo ūkyje užauginti broileriai. Ūkininkas ragina netingėti ir auginti broilerius. Vietos, anot jo, jiems reikia nedaug.

Prienų rajone ūkininkaujantis Algimantas Krušinskas vis dar neatsisako laikyti melžiamų karvių. Nedidelė banda – daugiau rūpesčių nei pelno. Tačiau abu su žmona jie stengiasi, kad gyvuliams nieko nestigtų, kad žiemai būtų užtektinai paruošta pašarų. Šiais metais į šienainio rulonus nusitaikė varnos. Jei liks neužklijuotos jų prakirstos polietilene skylės – šienainis gaus oro ir bus netinkamas naudoti. Ved. Nijolė Baronienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.