Žinios. Didžiausias kontraktas per visą sporto istoriją: Patrickui Mahomesui pasiūlyta 503 mln. dolerių

Šį sekmadienį bus lygiai metai, kai Lietuvai vadovauja prezidentas Gitanas Nausėda. Išskirtiniame interviu LRT apie pirmuosius darbo metus prezidentas darbo nesėkme įvardijo Jaroslavo Narkevičiaus skyrimą susisiekimo ministru. Ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu. Šalies vadovas taip pat sako, kad šiuo ministru nėra sužavėtas ir premjeras Saulius Skvernelis, kurio motyvas – išsaugoti valdančiąją koaliciją. J. Narkevičių yra delegavusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija, kuri papildė valdančiąją daugumą. Premjeras prezidento pareiškimo nekomentuoja. Visą išskirtinį interviu žiūrėkite „Dienos temoje“ per „Panoramą“ 21 val.

Tik pasibaigus mokslo metams dalis mokyklų iškart pradeda ieškoti mokytojų – kad rugsėjį būtų kam dirbti. Ir nors mokyklų vadovai skundžiasi, kad nėra kam dirbti – situacija paradoksali: darbo šiuo metu ieško kur kas daugiau mokytojų nei pernai – per pusantro tūkstančio. Užimtumo tarnybos teigimu, ne visi jie nori vykti dirbti į atokesnes vietoves.

Per parą Lietuvoje nustatyti 3 nauji COVID-19 atvejai. Nuo pandemijos pradžios šalyje naujuoju virusu užsikrėtė 1844 asmenys, pasveiko 1547 žmonės, tebeserga 207. Nuo viruso Lietuvoje mirė 79 žmonės.

Dalyje Europos Sąjungos šalių vėl daugėjant užsikrėtimų COVID-19, jau rytoj Lietuvos gyventojams gali būti uždrausta į jas keliauti. Sveikatos apsaugos ministro teigimu, tai gali būti Bulgarija ir Rumunija, nors kelionių organizatoriai išvykas į jas ir toliau siūlo. Bulgarijoje pastaruoju metu kasdien fiksuojama daugiau nei 100 naujų ligos atvejų, Rumunijoje vien praėjusią parą diagnozuota beveik 400 užsikrėtimų. Aurelijus Veryga rekomenduoja nuolat sekti Sveikatos apsaugos ministerijos puslapį, kuriame atnaujinama informacija apie šalis, į kurias skristi nerekomenduojama.

Koronaviruso proveržį griežtomis priemonėmis vėl stabdo Australija. Uždaroma siena tarp dviejų valstijų – Naujojo Pietų Velso ir Viktorijos, o antrame pagal gyventojų skaičių mieste Melburne – skelbiamas karantinas. Brazilijoje COVID-19 atvejų kreivė neplokštėja, tačiau San Paule atidaryti restoranai. Šalyje užsikrėtusiųjų per 1,6 mln. COVID-19 testo rezultato laukia ir prezidentas Jairas Bolsonaro.

Maskvoje dėl kaltinimų valstybės išdavyste sulaikytas buvęs žurnalistas ir kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovo patarėjas Ivanas Safronovas. Skelbiama, kad įtarimai gali būti susiję su vyro žurnalistine veikla. Pernai dėl kaltinimų valstybės paslapčių atskleidimu „Kommersant“ iš savo portalo pašalino straipsnį apie rusiškų naikintuvų pristatymą į Egiptą. Straipsnio bendraautoris buvo ir I. Safronovas. Federalinė saugumo tarnyba tvirtina, kad I. Safronovas vykdė vienos iš NATO šalių specialiųjų tarnybų užduotį. Teigiama, kad vyras rinko ir perdavė slaptus duomenis apie Rusijos karinį-techninį bendradarbiavimą, gynybą ir saugumą. I. Safronovą pripažinus kaltu jam gresia iki 20 m. kalėjimo.

Vaizdo įrašų platforma „Tik Tok“ dėl Kinijos įvesto kontroversiško saugumo įstatymo stabdo veiklą Honkonge. Pranešama, kad programėlės veikla bus nutraukta artimiausiomis dienomis. Sprendimą Kinijos bendrovei „ByteDance“ priklausanti įmonė paskelbė po to, kai interneto milžinės „Facebook“, „Google“, „Twitter“ įšaldė Honkongo vyriausybės ir policijos reikalavimą pasidalyti vartotojų duomenimis. „Tik Tok“ dažnai sulaukia kritikos dėl galbūt Kinijos vyriausybei teikiamų vartotojų duomenų, todėl nutraukdama veiklą Honkonge siekia įrodyti nepriklausomybę nuo Kinijos politikų.

Šiaulių apygardos teisme pradėta nagrinėti byla, nuo kurios prasidėjo ir ikiteisminis tyrimas dėl aukšto rango teisėjų galimos korupcijos. Už daugiau nei kilogramo kokaino pardavimą, įsigijimą ir laikymą teisiami trys asmenys.

4 mėn., 2800 kilometrų, antra pagal ilgį Europos upė ir baidarė – tokio iššūkio ėmėsi lietuvis Aurimas Valujavičius, nusprendęs vienas baidare perplaukti Dunojų. Prieš dvi savaites kelionę pradėjęs patyręs keliautojas jau pasakoja ir apie netikėtumus, ir apie sužeidimus, tačiau nepraranda ryžto spalį pasiekti Juodąją jūrą ir taip patekti į Lietuvos rekordų knygą.

Sportas. Gegužės 15-ąją 60-ąjį jubiliejų šventęs Rimas Kurtinaitis vis dar priiminėja sveikinimus jubiliejus proga. Savaitgalį Palangoje vykusiame trijulių turnyre ilgametį bendražygį Kauno „Žalgiryje“ Lietuvos krepšinio federacijos atminimo medaliu apdovanojo jos prezidentas Arvydas Sabonis.

Dvejus metus Vilniaus „Ryto“ komandoje rungtyniavęs Eimantas Bendžius karjerą tęs Italijoje. Portalo „15min“ žurnalistas Donatas Urbonas praneša, kad buvęs vilniečių kapitonas sudarys vienų metų sutartį su galimybe ją pratęsti dar vienam sezonui su Italijos Sasario „Dinamo“ klubu.

JAV pasirašytas didžiausias kontraktas per visą sporto istoriją. Po 50 m. pertraukos amerikietiško futbolo čempionate triumfavęs „Kansas City Chiefs“ klubas naudingiausiam turnyro žaidėjui Patrickui Mahomesui pasiūlė 10 m. 503 mln. sutartį, galiosiančią iki 2031 m.

Orai.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau