Laba diena, Lietuva. Ir pramogos, ir rekreacija: atsikvėpti kviečia Nidos švyturyje arba pykčio kambaryje

Šį sekmadienį bus lygiai metai, kai Lietuvai vadovauja prezidentas Gitanas Nausėda. Išskirtiniame interviu apie pirmuosius darbo metus prezidentas darbo nesėkme įvardijo Jaroslovo Narkevičiaus skyrimą susisiekimo ministru. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ įžvalgomis dalinasi Karo akademijos profesorė Jūratė Novagrockienė. Anot jos, susidariusi situacija pakenkė svarbiausioms institucijoms – Seimui ir Vyriausybei. Dėl to krito pasitikėjimas valdžios struktūromis.

Kai kuriose šalyse koronaviruso situacija ne tik, kad negerėja, bet ir blogėja. Pasaulio sveikatos organizacija perspėja, kad pandemija nesibaigė ir dar gali būti visko. Apie dabartinę situaciją Lietuvoje LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga. Jis pabrėžia: atsipalaiduoti dar tikrai negalime, o nerimą kelia ir kai kuriose Europos valstybėse fiksuojami COVID-19 skaičiai.

Lietuvoje didėja visame pasaulyje nykstančio paukštelio – meldinės nendrinukės – populiacija. Giedančių patinėlių šalyje skaičiuojama per 200. Sėkmingus rezultatus lėmė gamtininkų ir ūkininkų įgyvendinama programa. Joje dalyvaujantys ūkininkai sutinka vėliau šienauti pievas, kad technika nesunaikintų lizdų. Mainais į tai gauna išmokas iš valstybės. Mažesnės vertės nupjautą žolę ūkininkai vėliau pristato į cechą, kuriame gaminamos gamtos neteršiančios granulės. Plačiau pasakoja ornitologas Marius Karlonas.

Diskusijoje apie istorinį teisingumą princas Harry‘is pareiškė, kad britai turi įvertinti savo praeitį, o ypač – kolonijinį laikotarpį. Tai, anot princo, svarbu – antraip bus sunku žengti į ateitį. Plačiau apie naują princo Harry‘io gyvenimo puslapį pasakoja LRT žurnalistė Jolanta Paškevičiūtė.

Lietuvių kurti palydovai į kosmosą skris su misija „SpaceX“. Palydovai galės pasitarnauti miestų infrastruktūrai ar žemės ūkiui – iš jų daromų nuotraukų, pavyzdžiui, gali paaiškėti, koks bus derlius. Pirmąjį palydovą „SpaceX“ išskraidins dar šiemet.

„Laba diena, Lietuva“ laidoje apsilankė Mokinių neformaliojo švietimo centro gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis. Šiandienos tema: vidurvasario augalai – katilėliai.

Lankytojams duris atveria Nidos švyturys. Jau kitą savaitgalį visi norintys galės įveikti 132 laiptelius ir į Kuršių neriją pažvelgti iš aukštybių.

LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ – politologas, Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala ir trumpa pasaulio politikos apžvalga. Pirmiausia – apie Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės derybas, kurios vakar buvo pratęstos. Eksperto teigimu, reali galimybė susitarti yra, bent jau iš dalies – tuo suinteresuotos abi pusės. Vis tik pilno susitarimo iki metų pabaigos tikėtis neverta. Taip pat pokalbyje – apie Lenkijos prezidento rinkimus. Pabaigoje – ir apie Jungtinių Amerikos Valstijų vadovo rinkimus.

Nerandantiems, kur išlieti neigiamas emocijas, nauja pramoga – pykčio kambarys. Išlieti pyktį čia galima iš visos širdies: tokių kambarių lankytojams leidžiama daužyti įvairiausius daiktus, seną techniką. Įkūrėjai tikina, kad iš čia žmonės išeina kur kas laimingesni.Tačiau psichologai pataria tokį naują streso malšinimo būdą naudoti atsargiai.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau