Žinios. Dembavoje nužudytos merginos artimiesiems kompensaciją mokės Teisingumo ministerija

Panevėžio rajone, Dembavoje nužudytos merginos artimiesiems priteistą ketvirčio milijono eurų kompensaciją mokės Teisingumo ministerija. Tai BNS patvirtino ministerija. Teismas konstatavo, kad valstybinės institucijos neįgyvendino teisės aktais numatytų veiksmų, kurie būtų leidę nustatyti į Bendrąjį pagalbos centrą skambinusios merginos buvimo vietą ir taip padėję išvengti tragedijos.

Nuo šiandien keičiasi eismas Vilniaus senamiestyje. Sostinės valdžia įveda naują tvarką, pagal kurią eismas vyks kilpomis, todėl vairuotojai negalės trumpinti maršrutų važiuodami senamiesčio gatvėmis.

Australijoje koronaviruso proveržiui stabdyti – beprecedentės priemonės. Nuo rytojaus uždaroma siena tarp dviejų valstijų – Naujojo Pietų Velso ir Viktorijos. Dėl naujų proveržių atgal į karantiną grįžta ir kai kurie Ispanijos regionai. O prieš mėnesį prekybos centrus, šventyklas ir biurus atidariusi Indija pagal atvejų skaičių pralenkė Rusiją.

Rusijos žurnalistė Svetlana Prokopjeva išvengė kalėjimo bausmės, bet teismas jai skyrė daugiau nei 6 tūkst. eurų baudą už tai, kad savo straipsniu apie anarchisto išpuolį Archangelsko mieste esą teisino terorizmą.

Lietuvis Aurimas Valujavičius siekia pagerinti Lietuvos rekordą ir nuplaukti 2800 kilometrų baidare per Dunojų. Kelionę pradėjęs birželio pabaigoje, ją baigti planuoja spalį. Tiesa, keliautojas nesklandumų neišvengia – kai kurias upės atkarpas jam tenka plaukti nelegaliai.

Tautiška giesmė jau 12 kartą apskriejo visą Žemės rutulį, jos giedojimas vakar vainikavo šventinius valstybės dienos renginius.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau