Panorama. Valstybės diena: tūkstančiai žmonių pasaulyje susijungė giedoti Lietuvos himną kartu

„Tautiška giesmė aplink pasaulį“. Lietuvos himnas jau 12 kartą apskriejo visą Žemės rutulį, tautiškos giesmės giedojimas prieš kelias minutes vainikavo šventinius valstybės dienos renginius. Tradicija jau tapęs Lietuvos himno giedojimas šeimose, bendruomenėse, įvairiausiose miestų ar miestelių erdvėse šįkart tiesė simbolinius tiltus globaliame pasaulyje. Todėl neatsitiktinai daug žmonių Vilniuje susirinko prie karaliaus Mindaugo tilto.

Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Lietuvai švenčiant Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad vienintelis šalies karalius atvėrė Lietuvai kelią į Europą ir Vakarus, o šalies tikslas – išlikti šioje erdvėje. Tradiciškai liepos 6-ąją įteikti ir valstybiniai apdovanojimai. Šiemet juos gavo pusšimtis Lietuvai nusipelniusių žmonių, tarp apdovanotojų ir su koronaviruso kovoję medikai ir jiems padėję verslininkai.

„Nacionalinė ekspedicija“ – po Gediminaičių valdas. Iš Vilniaus šį vakarą pajudėjo jau šeštoji „Nacionalinė ekspedicija“, kurios tikslas šįkart – aplankyti Gediminaičių dinastijos valdytas Europos žemes nuo Vokietijos iki Balkanų šalių.

Lietuvos valstybės diena Čikagoje. Tūkstančiai svetur gyvenančių lietuvių taip pat giedojo himną ir taip paminėjo Lietuvos valstybės dieną. Čikagoje dėl COVID-19 pandemijos negalimi gausūs susibūrimai, todėl visi kviesti giedoti tautišką giesmę ant tiltų ar plaukiant laivais. Surengtas laivų paradas.

Virusas ir turizmas. Indija šiandien iškopė į trečią vietą koronaviruso statistikos lentelėje po Jungtinių Valstijų ir Brazilijos. Jungtinėse Valstijose perpildytos ligoninės. Nepaisant pažangos ženklų Europoje – nuo šiandien vėl dirba Luvras – pasaulyje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius artėja prie 11.5 milijono, mirė daugiau nei 530 tūkstančių žmonių.

Lietuvos valstybės diena Paryžiuje. Paryžiaus Lietuviai giedoti tautinės giesmės rinkosi istorinėje Prancūzijos sostinės vietoje – prie Triumfo arkos. Kiek anksčiau šįvakar šioje vietoje vyko amžinosios ugnies ant Nežinomo kareivio kapo uždegimo ceremonija Lietuvai pagerbti. Tai pirmas kartas, kada Lietuva yra pagerbiama tokia iškilminga ceremonija ir simboliška, jog tai daroma Lietuvai šiemet švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. „Ši ceremonija – įrodymas, jog kova už laisvę yra universali ir tai jungia Lietuvą su Prancūzija“, – teigė ambasadorius. Jis taip pat pasirašė Triumfo arkos atminimo knygoje.

Mirė kompozitorius Ennio Morricone. Romoje mirė vienas geriausiai žinomų ir produktyviausių pasaulio kompozitorių Ennio Morricone, praneša Italijos žiniasklaida. 91-erių E. Morricone mirė ligoninėje, kur buvo gydomas dėl nukritus lūžusio šlaunikaulio, skelbiama žiniasklaidoje.

Lietuvių palydovai. Lietuvių kurti palydovai į kosmosą skris su misija „SpaceX“. Palydovai galės pasitarnauti miestų infrastruktūrai ar žemės ūkiui – iš jų daromų nuotraukų, pavyzdžiui, gali paaiškėti, koks bus derlius. Pirmąjį palydovą „SpaceX“ išskraidins dar šiemet.

Atidaromas Nidos aerodromas. Nuo šiandien į Neringą galima atvykti ir oro keliu: oficialiai veikti pradeda Nidos aerodromas. Į atidarymą suskrido trys dešimtys mažųjų orlaivių.

Ved. Eglė Bučelytė.