10–12. Šiandien minima Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena

10–12

2020.07.06 10:05

10–12. Šiandien minima Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Liepos 6-ają, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, VšĮ „Mūsų vėliavos” ir Lietuvos karių asociacija „Keliautojų klubas” organizuoja tradicinį renginį „Valstybė – tai Tu“. Jo metu Vilniaus Senamiestyje vyks garbės bėgimas, kurio maršrutas apims senąją miesto gynybinę sieną. Prie bėgikų prisijungs dviratininkai, jų maršrutas bus skirtas paminėti skirtingus miesto ir valstybės raidos etapus. Eteryje – vienas iš organizotrių Deivydas Rimkevičius.

Dėl koronaviruso pandemijos darbo ir pajamų netekę gidai Vilniuje praėjusią savaitę surengė akciją, siekdami atkreipti dėmesį į turizmo sektoriaus darbuotojų problemas. Eteryje – Lietuvos gidų sąjungos prezidentas Linas Daubaras ir gidė Gabija Lunevičiūtė.

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6-ąją, 17 val., profesoriui Alfredui Bumblauskui ir Vilniaus universiteto rektoriui Rimvydui Petrauskui paskambinus Šv. Jonų bažnyčios varpu, nuo universiteto pajudės jau šeštoji Nacionalinė ekspedicija. Jos idėja – aplankyti kunigaikščių Gediminaičių valdytas Europos žemes. Studijoje – Gerūta Griniūtė, Edvardas Kubilius, Andrius Lygnugaris, Simonas Teškevičius.

Ved. Rūta Kupetytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.