Žinios. Vaiko sveikatos pažymų atnaujinti neskuba: vieni nerimauja dėl viruso, kiti negali patekti

Prezidentas Gitanas Nausėda paragino Vyriausybę peržiūrėti pensijų indeksavimo mechanizmą, kad būtų užtikrintas spartesnis senatvės pensijų augimas. Pagal dabartinį įstatymą, pensijų augimas turėtų sustoti, jei ekonomika smunka ir vidutinis darbo užmokestis mažėja. Tačiau pasak prezidento, pensijos Lietuvoje turėtų augti sparčiau – iki 50 procentų vidutinio darbo užmokesčio. Pasak ekonomistų, vienintelė galimybė šiuo metu didinti pensijas – iš skolintų pinigų. Kaip kitąmet keisis pensijos, socialinės apsaugos ir darbo ministras kol kas pasakyti negali.

Iš pareigų atleidžiamas Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos vadovas Vitalijus Andrejevas žada skųsti teismui susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus sprendimą jį atleisti. Šiandien Susisiekimo ministerija pranešė apie V. Andrejevo atleidimą, esą pertvarkant Kelių direkciją iš biudžetinės įstaigos į valstybės įmonę.

Vasaros pradžioje apsilankyti pas gydytoją ir atnaujinti vaiko sveikatos pažymą ankstesniais metais raginti tėvai, šiemet į poliklinikas neskuba. Vieni nerimauja dėl galimo užkrato, kiti sako negalintys prisiskambinti ir užsiregistruoti.

Ruošdamasi galimai antrai koronaviruso bangai, Sveikatos apsaugos ministerija perka daugiau apsaugos priemonių, medicinos įrangos. Iš viso į valstybės medicinos atsargų rezervą planuojama įsigyti priemonių už 14 milijonų eurų. Savivaldybės taip pat kaupia rezervą ir apsaugos priemonių atsargas jau skaičiuoja tūkstančiais.

Jungtinės Karalystės vyriausybė kiek vėliau turėtų paskelbti apie pusšimčio šalių sąrašą, iš kurių atvykusiems asmenims nebereikės dvi savaites izoliuotis.

Atsistatydino ministro pirmininko Edouardo Philippe`o vadovaujama Prancūzijos vyriausybė. Eliziejaus rūmai skelbia, kad prezidentas Emmanuelis Macronas palaimino sprendimą.

Vilniuje, ant Gedimino kalno šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir dainininkės Veronikos Povilionienės koncertu pradėtas Lietuvos muziejaus kelias. Šiemet muziejų kelio renginiai po visus Lietuvos regionus vingiuos jau aštuntąjį kartą. Programa prasidėjusi šiandien truks visą vasarą ir pirmą kartą siūlys maršrutus po Lietuvos piliakalnius.

Vilniuje, Lukiškių aikštėje, kur dabar savivaldybė yra įrengusi paplūdimį, policija apie 14 val. gavo pranešimą, kad vaikšto įtartinas vyras su dujokauke, nešasi šakę ir maišą su fekalijomis. Paaiškėjo, kad tai ne vieną panašią akciją, daugiausia Šiauliuose, rengęs Jonas Mileris. Jis atsivežtą maišo turinį išpylė pliaže, aiškindamas, kad tai tik aikštelė.

Trakuose baigėsi pirmosios šį sezoną baidarių ir kanojų irklavimo varžybos, kuriose jėgas išmėgino daugiau nei pusantro šimto sportininkų.

Vilniaus „Rytui“ Europos taurę iškeitus į FIBA Čempionų lygos varžybas, Klaipėdos „Neptūnas“ pirmą kartą per ketverius metus kovas turės pradėti nuo atrankos etapo.

Po pusketvirto mėnesio pertraukos į aikštelę sugrįžo profesionalūs krepšininkai. Šiandien Palangoje prasidėjo trijulių krepšinio turnyras, kurį Lietuvos 3x3 asociacija rengia kartu su šalies krepšinio federacija bei Lietuvos krepšinio lyga.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau