Žinios. SAM ruošiasi galimai antrai COVID-19 bangai: perka medicinos įrangą ir daugiau apsaugos priemonių

Prezidentas Gitanas Nausėda paragino Vyriausybę peržiūrėti pensijų indeksavimo mechanizmą, kad būtų užtikrintas spartesnis senatvės pensijų augimas.

Iš pareigų atleidžiamas Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos vadovas Vitalijus Andrejevas žada skųsti teismui susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus sprendimą jį atleisti. Šiandien Susisiekimo ministerija pranešė apie V. Andrejevo atleidimą, esą pertvarkant Kelių direkciją iš biudžetinės įstaigos į valstybės įmonę.

Nuo koronaviruso mirė Santaros klinikų pacientas. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, tai Vilniaus rajono gyventojas, kuris užsikrėtė nuo giminaičio, asmuo priklausė rizikos grupei. Tai 79-oji COVID-19 auka Lietuvoje.

Vasaros pradžioje apsilankyti pas gydytoją ir atnaujinti vaiko sveikatos pažymą ankstesniais metais raginti tėvai, šiemet į poliklinikas neskuba. Vieni nerimauja dėl galimo užkrato, kiti sako negalintys prisiskambinti ir užsiregistruoti.

Jungtinės Karalystės vyriausybė kiek vėliau turėtų paskelbti apie pusšimčio šalių sąrašą, iš kurių atvykusiems asmenims nebereikės dvi savaites izoliuotis.

Atsistatydino ministro pirmininko Edouardo Philippe`o vadovaujama Prancūzijos vyriausybė. Eliziejaus rūmai skelbia, kad prezidentas Emmanuelis Macronas palaimino sprendimą.

Maskvos teismas nusprendė pratęsti buvusio policininko Vladimiro Voroncovo areštą iki rugpjūčio 6-osios. Pažeidimus Rusijos teisėsaugoje atskleidusio Voroncovo byla sukėlė pasipiktinimą ne tik tarp opozicijos, bet ir pačioje policijoje, kuri tradiciškai laikoma Vladimiro Putino režimo ramsčiu.

Beveik 16 tūkst. abiturientų laikė valstybinį matematikos egzaminą. Dėl koronaviruso pandemijos egzaminų sesija pradėta mėnesiu vėliau, imtasi ir saugumo priemonių. Po egzamino kalbinti abiturientai pasakojo, kad egzaminas nebuvo lengvas, įtakos turėjo ir nukelta egzaminų sesija bei nuotolinis mokymas.

Vilniuje, Lukiškių aikštėje, kur dabar savivaldybė yra įrengusi paplūdimį, policija apie 14 val. gavo pranešimą, kad vaikšto įtartinas vyras su dujokauke, nešasi šakę ir maišą su fekalijomis. Paaiškėjo, kad tai ne vieną panašią akciją, daugiausia Šiauliuose, rengęs Jonas Mileris. Jis atsivežtą maišo turinį išpylė pliaže, aiškindamas, kad tai tik aikštelė.

Į Lietuvą iš Jungtinės karalystės parskraidinta 12 suimtųjų. Ekstradicijos skrydis iš Londono į Šiaulius vyko vakar. Visi į Lietuvą pargabenti asmenys suimti pagal išduotą Europos arešto orderį, jie buvo pasislėpę nuo vykdomo ikiteismiiinio tyrimo arba jiems jau paskirtos laivės atėmimo bausmės.

Naujajai Honkongo nacionalinio saugumo agentūrai vadovauti paskirtas griežtos linijos Kinijos komunistų partijos kadras Zheng Yanxiongas. Jis pagarsėjęs aktyviai prisidėjęs malšinant protestus prieš korupciją žemyninėje Kinijos dalyje.

Vilniuje, Tuskulėnų gatvėje, atidengta atminimo lenta rašytojui, istorinio, istoriosofinio romano kūrėjui, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Petrui Dirgėlai. Šios lentos iniciatorius – rašytojo sūnus.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau