Žinios. Nausėda paragino Vyriausybę peržiūrėti pensijas: prezidentas nori spartesnio jų augimo

Iš pareigų atleidžiamas Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos vadovas Vitalijus Andrejevas sako kol kas nesupažinęs su motyvais, kuriais remiantis ministras Jaroslavas Narkevičius priėmė sprendimą jį atleisti, ir žada atleidimą skųsti teismui. Šiandien Susisiekimo ministerija pranešė apie V. Andrejevo atleidimą, esą pertvarkant Kelių direkciją iš biudžetinės įstaigos į valstybės įmonę.

Nuo koronaviruso mirė Santaros klinikų pacientas. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, tai Vilniaus rajono gyventojas, kuris užsikrėtė nuo giminaičio, asmuo priklausė rizikos grupei. Tai 79-oji COVID-19 auka Lietuvoje. Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 3 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Du iš jų – Vilniaus apskrityje, trečiasis patvirtintas Marijampolės apskrityje, jis įvežtinis. Iš viso Lietuvoje patvirtintų koronaviruso atvejų 1828, daugiau nei pusantro tūkstančio žmonių pasveiko.

Beveik 16 tūkst. abiturientų laikė valstybinį matematikos egzaminą. Dėl koronaviruso pandemijos egzaminų sesija pradėta mėnesiu vėliau, imtasi ir saugumo priemonių. Po egzamino kalbinti abiturientai pasakojo, kad egzaminas nebuvo lengvas, įtakos turėjo ir nukelta egzaminų sesija bei nuotolinis mokymas.

Prezidentas Gitanas Nausėda paragino Vyriausybę peržiūrėti pensijų indeksavimo mechanizmą, kad būtų užtikrintas spartesnis senatvės pensijų augimas.

Vasaros pradžioje apsilankyti pas gydytoją ir atnaujinti vaiko sveikatos pažymą ankstesniais metais raginti tėvai, šiemet į poliklinikas neskuba. Vieni nerimauja dėl galimo užkrato, kiti sako negalintys prisiskambinti ir užsiregistruoti.

Atsistatydino ministro pirmininko Edouardo Philippe`o vadovaujama Prancūzijos vyriausybė. Eliziejaus rūmai skelbia, kad prezidentas Emmanuelis Macronas palaimino sprendimą.

Jungtinės Karalystės vyriausybė kiek vėliau turėtų paskelbti apie pusšimčio šalių sąrašą, iš kurių atvykusiems asmenims nebereikės dvi savaites izoliuotis.

Naujajai Honkongo nacionalinio saugumo agentūrai vadovauti paskirtas griežtos linijos Kinijos komunistų partijos kadras Zheng Yanxiongas. Jis pagarsėjęs aktyviai prisidėjęs malšinant protestus prieš korupciją žemyninėje Kinijos dalyje.

Turkijos teismas pradėjo nagrinėti žurnalisto Jamalo Khashoggio nužudymo bylą. Kaltinimai pareikšti 20 įtariamųjų. Tarp jų – ir Saudo Arabijos sosto įpėdinio princo Mohammedo bin Salmano padėjėjai.

Į Lietuvą iš Jungtinės Karalystės parskraidinta 12 suimtųjų.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.