Laba diena, Lietuva. Karščiausia lietuviško krepšinio vasaros tema baigėsi: Šarūnas Jasikevičius verčia naują karjeros lapą

Liepos 2-osios „Laba diena, Lietuva“ laidoje žiūrėkite:

Karščiausia lietuviško krepšinio vasaros tema baigėsi. Ilgametis Kauno „Žalgirio“ treneris ir veidas Šarūnas Jasikevičius verčia naują karjeros lapą ir pradės darbus ekipoje „Barcelona“. Šaras sugrįžta į klubą, kuriame yra žaidęs du kartus, o meilę miestui ir komandai yra parodęs ne sykį ir ne du. Apie „Žalgirio“ ir Šarūno Jasikevičiaus ateitį „Laba diena, Lietuva“ laidoje pokalbis su sporto žurnalistu Ryčiu Kazlausku.

Rusijos pareigūnai, suskaičiavę beveik visus balsus, paskelbė, kad daugiau kaip trys ketvirtadaliai balsavusiųjų pritarė prieštaringai vertinamoms konstitucijos pataisoms, kurias kritikai smerkia kaip manevrą siekiant sudaryti sąlygas prezidentui Vladimirui Putinui likti Kremliuje iki gyvos galvos. Apie šią ir kitas pasaulio aktualijas „Laba diena, Lietuva“ laidoje kalbinama politologė Margarita Šešelgytė.

Suskaičiavus visus pinigus, skirtus keliams pagal kovos su koronaviruso pandemijos pasekmėmis planą, Jaroslavo Narkevičiaus valdoma Susisiekimo ministerija dosniausia buvo Vilniaus regionui. Tiksliau – Vilniaus ir Trakų rajonams – jiems skyrė beveik 16 mln. eurų. LRT Tyrimų skyrius turi įrodymų, kad dar kovą Susisiekimo ministerija išreiškė pageidavimą, kad būtų finansuojami ir valstybiniai keliai Vilniaus, Trakų ir Šalčininkų rajonuose. Šį pavasarį minėti rajonai gavo ir europinių pinigų keliams – iš viso apie 26 mln. eurų. Plačiau šia tema domėjosi LRT žurnalistas Mindaugas Aušra.

Jau dešimt metų iš eilės vyksta geriausių kūrėjų apdovanojimai „Jaunojo dizainerio prizas“, kurie tapo geru tramplynu ne vienam šiuo metu žinomam kūrėjui ar verslininkui. „Šie metai išskirtiniai. Kuo? Peržiūrint dalyvių paraiškas ir darbus, supratome, kokią didelę įtaką kūrėjams turėjo karantinas – nerimo bei socialinės temos stipriai jautėsi daugelyje darbų. Kviečiame į parodos atidarymo ceremoniją, kurios metu tikrai galėsime padiskutuoti, kokią įtaką kūrėjams turėjo karantinas, bei kodėl šių metų apdovanojimus lydi tema „Dizaino (r)evoliucija“, – kviečia Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro direktorius Marius Urbanavičius.

Baltijos jūra – užterščiausių pasaulio jūrų penketuke. Sekli, gan uždara ir šalta jūra savyje kaupia žemės ūkio, pramonės taršą. Baltijos jūrą gelbėti ima aplink ją esančios šalys – rudenį pasirašys bendrą deklaraciją, įpareigosiančią mažinti taršą. O kaip galime kiekvienas prisidėti gelbėjant Baltiją – šiandien domėjosi kolegos, drauge su eurokomisaru Virginijumi Sinkevičiumi ir Aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika imdami mėginius mariose.

Turkija laukia sprendimo, ar Sofijos soboras Stambule bus paverstas mečete. Nustatyta, kad sprendimas turi būti priimtas per 15 dienų, tačiau vienas Stambulo simbolių skaldo visuomenę. Kodėl šis sprendimas gali kilti ir tarptautiniu skandalu pasakojo užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Turkija laukia sprendimo, ar Sofijos soboras Stambule bus paverstas mečete. Nustatyta, kad sprendimas turi būti priimtas per 15 dienų, tačiau vienas Stambulo simbolių skaldo visuomenę. Kodėl šis sprendimas gali kilti ir tarptautiniu skandalu pasakojo užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Socialinių tinklų naujienos.

„Laba diena, Lietuva“ komanda atsisveikina iki rytdienos.

Ved. Deividas Jursevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau