Labas rytas, Lietuva II d. Lietuviai NASA – ne retenybė: įgauna neįkainojamų žinių ir patirties

Lietuvis – NASA praktikantas. Jungtinėse Valstijose veikianti NASA vis dažniau stažuotis priima žmones iš užsienio. Tad lietuviai joje – ne retenybė. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ apsilankė KTU apsolventas Deividas Čelkys, atlikęs praktiką NASA. Apie įgautas žinias ir patirtis – plačiau pokalbyje.

Viena paslaptingiausių žmogaus juslių – uoslė: gali lemti ne tik emocijas, bet ir elgesį. Uoslė – viena paslaptingiausių žmogaus juslių, galinti gana greitai grąžinti vaikystės prisiminimus ar patirtus išgyvenimus. Manoma, kad žmonės gali skirti iki 10 tūkst. skirtingų kvapų. Jų suvokimas vyksta žaibišku greičiu, todėl gali lemti ne tik emocijas, bet ir elgesį. Plačiau apie kūrybą, kurią įkvėpė uoslė – reportaže. Pasakoja kūrybinių dirbtuvių organizatorė Augustė Bataitienė.

Šunų dresuotoja konstatuoja: žaisti su šunimi – būtina. Dėmesio šunų augintojams ir visiems, kieno aplinkoje auginami šunys. Žaisti su šunimis, sako dresuotoja Rita Jakštaitė, yra būtina, nes bendri žaidimai suartina šunį ir šeimininką, padeda pažinti vienam kitą, moko pasitikėti ir kartu smagiai leisti laiką. O kaip žaisti tinkamai ir saugiai – tuoj pat ir sužinosime. Demonstruoja šunų dresuotoja Rita Jakštaitė ir jos keturkojai draugai.

„Stop kadras“. Vienoje Marselio pilyje šeimininkauja gatvės menininkai. Jie interjerą nutarė papuošti gatvės menu. Ant sienų kabo per 130 garsių kūrinių. Juos nupiešė gatvės meno pradininkais laikomi amerikiečiai.

Nemokami VRM orkestro koncertai. Vidaus reikalų ministerijos orkestras nuo rytojaus pradeda koncertų ciklą. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – pokalbis su orkestro direktoriumi Artūru Maniušiu ir orkestro meno vadovu, dirigentu Eimantu Anskaičiu.

Ved. Ignas Andriukevičius.