Labas rytas, Lietuva I d. Birželio 30 d. šalį „skalbė“ katastrofinė liūtis: per 11 val. iškrito pusantro mėn. kritulių

Liepos 2 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ pradžioje – tradicinė svarbiausių aktualijų apžvalga. Šįkart pastaroji – su Audra Avižiūte ir Jovita Vitkauske. Tuomet skamba „Imagine Dragons“ daina „Whatever It Takes“, po kurios – ir naujienų spaudoje apžvalga su A. Avižiūte.

Viena paslaptingiausių žmogaus juslių – uoslė: gali lemti ne tik emocijas, bet ir elgesį. Uoslė – viena paslaptingiausių žmogaus juslių, galinti gana greitai grąžinti vaikystės prisiminimus ar patirtus išgyvenimus. Manoma, kad žmonės gali skirti iki 10 tūkst. skirtingų kvapų. Jų suvokimas vyksta žaibišku greičiu, todėl gali lemti ne tik emocijas, bet ir elgesį. Plačiau apie kūrybą, kurią įkvėpė uoslė – reportaže. Pasakoja kūrybinių dirbtuvių organizatorė Augustė Bataitienė.

Šunų dresuotoja konstatuoja: žaisti su šunimi – būtina. Dėmesio šunų augintojams ir visiems, kieno aplinkoje auginami šunys. Žaisti su šunimis, sako dresuotoja Rita Jakštaitė, yra būtina, nes bendri žaidimai suartina šunį ir šeimininką, padeda pažinti vienam kitą, moko pasitikėti ir kartu smagiai leisti laiką. O kaip žaisti tinkamai ir saugiai – tuoj pat ir sužinosime. Demonstruoja šunų dresuotoja Rita Jakštaitė ir jos keturkojai draugai.

Birželio 30 d. šalį „skalbė“ katastrofinė liūtis: per 11 val. iškrito pusantro mėn. kritulių. Birželio 30 d. Lietuvos buvo užfiksuota katastrofinė liūtis. Ką tai reiškia, pasakoja LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje apsilankiusi Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė. Ekspertė dalinasi žiniomis ne tik apie minėtą gamtos šėlsmą, bet ir artimiausių dienų orus. Pasak I. Marcinonienės, lietūs traukiasi, orai gerėja. Tiesa, nelabai ilgam. Štai Liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, šalį vėl turėtų „skalbti“ liūtys.

Inga Jankauskaitė – „Veidrodžiai meluoja“.

Nepanaudotos atostogos: kokiais atvejais jos pradingsta ir ar įmanoma atostogas išsaugoti? Įsigaliojus naujam Darbo kodeksui visas kasmetines atostogas, kurias gyventojai bus sukaupę daugiau kaip už 3 darbo m., reikės išnaudoti iki 2020 m. liepos, nusprendė parlamentinis Socialinių reikalų ir darbo komitetas. Pokalbis studijoje apie nepanaudotas atostogas. Kodėl po trejų metų jos dingsta ir kaip galima būtų nuo to apsisaugoti? Studijoje – Šarūnas Orlavičius, Valstybinės darbo inspekcijos Darbo teisės skyriaus vedėjas, ir Inga Ruginienė, Profesinių sąjungų konfederacijos vadovė.

Ką reiškia grupės „Pink Floyd“ pavadinimas? Grupę „Pink Floyd“ 1964-aisiais subūrė keletas architektūros studentų. Veiklą ji tęsė iki 1995-ųjų. Originalia sudėtimi grupė trumpam grįžo specialiai „MTV“ ir „VH“ 8 val. transliacijai 2005-aisias, o kiek ilgesniam laikotarpiui – 2012-aisiais. „Pink Foyd“ lankėsi ir Lietuvoje. Vienas dažniausiai muzikantams užduodamų klausimų – ką reiškia grupės pavadinimas. Abu pavadinimo žodžiai – tai vardai dviejų bliuzo muzikantų – Pinko Andersono ir Floydo Councilo.

Taip pat laidoje – ir socialinių tinklų naujienų apžvalga su Audra Avižiūte.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau