Sveikata. Ką daryti, kai karščiai atima apetitą vaikams?

Sveikata

2020.07.01 16:30

Sveikata. Ką daryti, kai karščiai atima apetitą vaikams?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Sveikatos“ laidoje – dvi temos: ką daryti, kai karščiai atima apetitą vaikams ir kaip paskatinti žmones ieškoti pagalbos dėl orumą slegiančių ligų.

Močiutėms didžiausias stresas, kai vaikai nevalgo. O kai karšta, tai be ledų vaikams kažką įsiūlyti – misija neįmanoma. Kokį meniu per karščius vaikams siūlo dietologai – apie tai laidoje kalbės dietologė Justė Parnarauskienė.

„Viskas, kas pas mus žemiau juostos, yra gėda ir nenorim apie tai kalbėti“, – sako VšĮ „Inkocentras“ vadovė Jurga Misevičienė. Žmonės gėdijasi apie šlapimo nelaikymą pasakyti net savo artimiesiems, o ieškoti pagalbos ir kreiptis į gydytoją – tikrai retas išdrįsta. Šis sutrikimas vargina net tik senukus – jauni taip pat kenčia, nes tam įtakos turi ir gimdymai, ir ligų komplikacijos. Ši problema pažeidžia žmogaus orumą, skatina užsidaryti namuose. Toks kasdienybę nuolatos lydintis stresas gali paskatinti depresiją. Pagalba yra – ir medikamentinė, ir chirurginė, ir lazerinė. Tą reikia žinoti ir nekentėti.

Ved. Rasa Pekarskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Medicinos profesionalų patarimai ir sveikatos naujovės – sveikos gyvensenos. Laida transliuojama trečiadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Sveikata

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.