Laba diena, Lietuva. Apie vaikus: ar pasiteisino šeimos kortelės ir kaip po karantino dirba darželiai?

Nors VMI džiaugiasi augančiu žmonių sąmoningumu, šešėlio nuomos rinkoje – vis dar daug. Liepos 1 d. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis apie būsto nuomos rinkos pokyčius. Ar žinojote, kad 55 žmonės Lietuvoje turi daugiau nei 10 būstų, o 4 – net daugiau nei 20? Plačiau pasakoja Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamento vadovas Rolandas Puncevičius ir nekilnojamojo turto ekspertas Arnoldas Antanavičius.

Turizmo verslas pamažu atsigauna: ekspertė tikina, kad noras keliauti niekur nedingo. Oro uostuose atnaujinama vis daugiau skrydžių – liepą bus skraidoma 70 krypčių. Atnaujinami skrydžiai į Varšuvą, Helsinkį, Briuselį, Vieną. Keliautojai galės skristi ir dviem naujomis kryptimis – į Dubrovniką ir Londono „Getviko“ oro uostą. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje apsilankiusi kelionių ekspertė dr. Rasa Levickaitė tikina: noras keliauti niekur nedingo, o tą daryti pasiryžusi ir Lietuva, ir visa Europos Sąjunga.

Ekspertai prognozuoja: ateityje daugiau mokėsime ne už šildymą, bet šaldymą. Ateityje sąskaitos už patalpų vėsinimą gali tapti didesnės nei už šildymą. Pasaulinės prognozės rodo, kad iki 2060-ųjų vėsinimui skirta energija turėtų didėti labiau nei šildymui. Pasak mokslininkų, daugiau naudotis vėsinimo įrenginiais tenka ne tik dėl besikeičiančio klimato, bet ir dėl naujos statybos pastatų. Jie turi daugiau langų, todėl greičiau ir labiau prikaista. Plačiau apie tai – iš Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, Kauno technologijos universiteto Architektūros ir statybos instituto docento dr. Karolio Banionio, ESO energetinio efektyvumo programos vadovės Astos Vaitulevičės ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Energetikos katedros docento dr. Kęstučio Čiuprinsko lūpų.

Rusijoje sprendžiama dėl konstitucijos pataisų: balsas atiduotas net kosmose. Rusijoje šiandien baigiasi balsavimas, po kurio Vladimiras Putinas atvers sau kelią valdyti iki 2036-ųjų. Formaliai balsuojama dėl 206 konstitucijos pataisų, kurios įtvirtina konservatyvią ideologiją ir socialines garantijas, bet svarbiausia naujovė leis dvi prezidento kadencijas skaičiuoti iš naujo. Balsavimas tik patariamasis ir jau virto farsu su gausiais pažeidimais, bet Kremlius pateikia jį kaip žingsnį stabilumui užtikrinti. Vladimiras Putinas pripažino, kad jei kiltų įpėdinio paieškos, suirtų valdžios sistema. Detaliau apie balsavimą pasakoja LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pasakoja LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Metai su šeimos kortelėmis: valstybės indėlis atsipirko, partnerių – net keli šimtai. Liepos 1 d. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – dėmesys šeimos kortelėms. Ar ši maždaug metus gyvuojanti iniciatyva, šiuo metu turinti apie 200 partnerių, pasiteisino? Ar užtenka informacinės sklaidos apie ją? Apie tai kalbamės su dešimtimi nuolaidų pasinaudojusia Daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ direktore Jurgita Pociene bei socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Gaila Matulyte.

Vaikų darželių darbas po karantino: reikalavimų sumažėjo, tačiau rekomendacijų – daugiau. Tęskime LRT TELEVIZIJOS laidą „Laba diena, Lietuva“ dar vienu pokalbiu apie vaikus. Šįkart – apie vaikų darželių darbą pasibaigus karantinui. Išsamiau komentuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Vilija Kurpė. Specialistės teigimu, po karantino vaikų darželiuose sumažėjo reikalavimų, tačiau rekomendacijų dabar – daugiau. Klausomės ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos komentaro.

Sostinės Vokiečių gatvė keisis: bus bandoma derinti ir istoriją, ir dabartį, ir žalumą. Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą Vokiečių gatvės rekonstravimo architektūrinės idėjos konkursą vertinusi komisija baigė diskusijas ir išrinko geriausius iš 18 darbų. Geriausią žinią antradienį iš konkurso rengėjų gavo kūrybinė komanda, pateikusi projektą „Strassen-Platz“ – tarptautinė septynių narių žiuri vieningai jį išrinko nugalėtoju. Antrą vietą laimėjo projekto „Willkommen“ kūrėjai, trečią – „Paralelių“ autoriai, pranešė savivaldybė. „ICOMOS Lietuva“ komiteto narys Liutauras Stoškus sako, kad komisijos išvadas vertinti sunku, kadangi oficialūs dokumentai paskelbti nebuvo ir tenka komentuoti... komentarus. Ekspertas džiaugiasi, kad, regis, pasirinktas variantas su mažiausiai intervencijos, vis tik esti ir nesuprantamų sprendimų. LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje situaciją komentuoja ir Vilniaus vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.

Laidos pabaigoje – ir socialinių tinklų naujienų apžvalga. Šįkart ji – su Audra Avižiūte.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau