Ryto allegro. Ką klausytojams pasiūlys pirmoji LRT KLASIKOS tinklalaidė „Savas miestas“?

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Muzikinės naujienos su Domantu Razausku.

Rašytojos Linos Ever pirmoji piligriminė kelionė po Brandenburgo žemę. Kokį pasaulį ji pamatė po karantino, ką atrado ir patyrė šiame kelyje, su rašytoja kalbėjosi Vytenė Muschick.

Pylimo galerijoje Vilniuje veikia tapytojo Jono Kazlausko personalinė paroda „Improvizacijos“. „Kuriu stabilius ir apibrėžtus vaizdinius, kurie tarsi sustabdyto laiko segmentai, siekiu jų išraiškingumo ir įtaigos skatinti mąstyti“, – sako dailininkas J. Kazlauskas.

„Ignalinoje daug sporto, bet mažai kultūros”, – sako rašytoja Gintarė Adomaitytė ir choreografas Marius Kraptavičius, sostinę iškeitę į tylų, ramų Aukštaitijos miestą.

Su rubrika „Kalbos rytas” – apie darbe vartojamą lietuvių kalbą ir į ją įterpiamas rusiškas ir angliškas frazes, vyrų ir moterų kalbos skirtumus. Linos Smolskienės pokalbis su Vilniaus universiteto Užsienio kalbų katedros lektore Dalia Pinkevičiene.

Liepos 2 d., ketvirtadienį, pasirodys pirmoji LRT KLASIKOS tinklalaidė – „Savas miestas“. Tinklalaidės vedėjų komanda vyksta į skirtingus miestus siekdama atrasti naujas, miestų svečiams dar nepažintas, tačiau vietiniams gyventojams puikiai žinomas vietas. Pokalbis su žurnalistėmis Birute Rutkauskaite, Indre Kaminckaite ir Austėja Kuskiene.

Ved. Laima Ragėnienė.