Labas rytas, Lietuva I d. Ilgametis augalų selekcininkas: svarbiausia kruopštumas ir kantrybė

Spaudos apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Panevėžietis Algirdas Gražys – vienas garsiausių selekcininkų Lietuvoje. Gėlininkas kasmet išveda naujų augalų veislių, kurias pavadina žymių žmonių vardais ir dovanoja šalies botanikos sodams. Įspūdingų gėlių kolekcijų surinkęs vyras už tai ne kartą pripažintas ir pasaulyje.

Kretingos rajone esančiame japoniškame sode – kaip niekad gausus azalijų žydėjimas. Tūkstančiais žiedų apsipylę maži bonsų medeliai skaičiuoja keliasdešimt metų. Žiedais grožėjosi Jovita Gaižauskaitė.

Kaip ir kiekvieną trečiadienį – metas apžvelgti knygas, kurias rekomenduoja literatūrologė Jūratė Čerškutė. Šią savaitę jos akiratyje du autoriai, kurių kūryba pristatoma kaip labiausiai nutolę taškai literatūroje: tai norvegų rašytojas ir dramaturgas Jon Fosse ir prancūzų autorius Michelis Houellebecqas.

Po metus trukusių stebėjimų – liūdnos žinios Australijoje. Jei nebus imtasi priemonių, koalos gali išnykti greičiau nei per artimiausius 30 metų. Gyvūnų itin sumažėjo po šalyje siautusių gaisrų.

Džiaugtis lietuvių pasiekimais visada smagu, tačiau dar džiugiau tai, kad ir patys galite būti vienas iš laimingųjų: prasidėjo nacionalinė konkurso „Naujasis knygnešys“ atranka. Studijoje apie tai kalbamės su 2019 metų čempione pasaulyje Ginvile Ramanauskaite ir „World Summit Awards“ komisijos narė Ieva Žilionienė.

Šiandien visas pasaulis 59-ojo gimtadienio proga sveikintų princesę Dianą. Nors jos gyvenimas baigėsi tragiškai, Diana visame pasaulyje iki šiol vadinama Širdžių Princese.

Socialinių tinklų apžvalga su Gabriele Kloniūnaite.

Ved. Ugnė Siparė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau