Žinios. Rytoj vidurnaktį baigiasi laikas deklaruoti pernykštes pajamas

LRT TELEVIZIJA

2020.06.30 18:00

Nuo rytoj turėjusi įsigalioti nauja kompensuojamųjų vaistų tvarka, atrodo, vėluos. Vaistinės sako dar neturinčios duomenų apie grupes, kurios kompensuojamuosius vaistus turėtų gauti be priemokų, nemokamai – vyresnius nei 75 m. senjorus, mažas pajamas gaunančius pensininkus, neįgaliuosius. Sveikatos apsaugos ministras pripažįsta – Registrų centras nespėjo pasirengti naujovėms. Esą nesklandumų gali kilti savaitę.

Seimas leido iki 15 laipsnių stiprumo alkoholiu prekiauti paplūdimiuose, taip pat atšaukė draudimą svaigalais prekiauti lauko kavinėse, kurios neturi ir stacionarios prekybos vietos. Tačiau tam nepritarė Sveikatos reikalų komitetas – esą paplūdimiai nėra ta vieta, kurioje turėtų būti prekiaujama ir vartojami alkoholiniai gėrimai, nes neblaivūs žmonės labiau linkę nusižengti, didėja įvairių traumų ir saulės smūgio tikimybė.

Kultūros ministro patarėja Karolina Narkevič, susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičaus duktė, šį mėnesį sumokėjo skolą verslininkui Aleksandrui Ribnikovui už elektros darbus jos sklype. Anot A. Ribnikovo, sklypai Trakų rajono Žaizdrių kaime buvo paties politiko projektas, tačiau tuomet jis už darbus neatsiskaitė, mat esą tarp jųdviejų buvęs susitarimas, kad elektrifikacijos išlaidos bus padengtos atskaičiavus procentą nuo A. Ribnikovo laimėtų konkursų Trakų rajono ugdymo įstaigose. Anksčiau verslininkas LRT Tyrimų skyriui liudijo, kad ir už J. Narkevičių namo renovaciją buvo atsiskaityta viešaisiais konkursais.

Seime prisiekė ekonomikos ir inovacijų ministras, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininko pavaduotojas ir frakcijos Seime seniūnas Rimantas Sinkevičius. Prezidento teigimu, R. Sinkevičius turi pakankamai patirties ir politinės įtakos, kad galėtų sudėtingu laikotarpiu prieš rinkimus pasiekti valstybei svarbių rezultatų.

Rytoj vidurnaktį baigiasi laikas deklaruoti pernykštes pajamas. Šįkart deklaravimas neįprastas ne tik dėl to, kad ėmė veikti nauja sistema; deklaravimą pakoregavo ir koronavirusas. Dėl karantino laikas tam gerokai pratęstas, bet sukrutusių paskutinę minutę vis tiek yra panašiai tiek kaip ir anksčiau.

Spūstys prie Vilniaus „Regitros“. Vien gyvose eilėse laukiančiųjų – dešimtys. Užsiregistravusiems iš anksto – procedūra pirmumo tvarka. „Regitros“ apgultį paskatino nuo rytojaus įsigaliosiantis vadinamasis taršos mokestis. Žmonės plūsta registruoti automobilių ir taip išvengti dažnu atveju kelis šimtus eurų galėsiančio atsieiti mokesčio.

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pasirašė Honkongo nacionalinio saugumo įstatymą. Jis šiandien ir įsigalioja. Kritikai sako, kad susirinkimų ir žodžio laisvei bus uždėtas apynasris, o mieste šeimininkaus Kinijos jėgos struktūros.

Kinijoje užfiksuota nauja kiaulių gripo atmaina, kuri, nesuvaldyta, gali perraugti į dar vieną pandemiją. Neseniai atsiradusios atmainos virusą perduoda kiaulės, bet juo gali užsikrėsti ir žmonės. Tyrėjai sako, kad situaciją būtina atidžiai stebėti, nes virusas turi „visus požymius“ toliau mutuoti taip, kad lengvai plistų tarp žmonių.

Seimas priėmė pataisas, pagal kurias esant ekstremaliajai situacijai, kuri šiuo metu Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos vis dar galioja, būtų pailgintas balsavimas iš anksto, užsienyje gyvenantiems piliečiams būtų leidžiama sudaryti sąlygas balsuoti elektroniniu būdu, o jei būtų apribota žmonių judėjimo laisvė, vyktų balsavimas paštu.

Naujuoju Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu išrinktas iki šiol viceprezidento pareigas organizacijoje ėjęs Vidmantas Janulevičius.

Sportas. Vienas perspektyviausių savo kartos krepšininkų, 18-metis Marekas Blaževičius susipažįsta su Kauno „Žalgirio“ valdomis.

Šiandien ištraukti penktadienį prasidėsiančio trys prieš tris krepšinio turnyro burtai.

Orai.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau