Laba diena, Lietuva. Paskutinės akimirkos: vieni skuba registruoti automobilius, kiti – deklaruoti pajamas

Eilės prie „Regitros“
RSS
2020.06.30 16:00

Laba diena, Lietuva. Paskutinės akimirkos: vieni skuba registruoti automobilius, kiti – deklaruoti pajamas

Seimas apsigalvojo – į paplūdimius ir lauko kavines grąžino silpną alkoholį. Seimas kelių balsų persvara pritarė grupės parlamentarų siūlymui sušvelninti prekybą silpnu alkoholiu. Nuo rugpjūčio iki 15 laipsnių stiprumo alkoholiu bus galima prekiauti paplūdimiuose įrengtose nestacionariose viešojo maitinimo vietose. „Laba diena, Lietuva“ eteryje – pokalbis su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi.

Daugiau

Jūratė Novagrockienė: liberalai prašovė su Pranckiečiu – nuolatinis elektoratas nesupras. Seime prisiekė naujasis ekonomikos ir inovacijų ministras socialdarbietis 68-erių Rimantas Sinkevičius, kurį prezidentas Gitanas Nausėda antradienį paskyrė ministru. Antradienį Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis patvirtino, kad priima Liberalų sąjūdžio siūlymą dalyvauti kartu 2020 metų Seimo rinkimuose. Apie šias ir kitas šalies politikos aktualijas LRT TELEVIZIJOS „Laba diena, Lietuva“ eteryje – Karo akademijos profesorė Jūratė Novagrockienė.

Narkevičiaus šeima pripažįsta skolas Ribnikovui: politiko dukra susimokėjo už seną sandorį. Kultūros ministro patarėja Karolina Narkevič, susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičaus duktė, šį mėnesį sumokėjo skolą verslininkui Aleksandrui Ribnikovui už elektros darbus jos sklype. Anot A. Ribnikovo, sklypai Trakų rajono Žaizdrių kaime buvo paties politiko projektas, tačiau tuomet jis už darbus neatsiskaitė, mat esą tarp jųdviejų buvęs susitarimas, kad elektrifikacijos išlaidos bus padengtos atskaičiavus procentą nuo A. Ribnikovo laimėtų konkursų Trakų rajono ugdymo įstaigose. Anksčiau verslininkas LRT Tyrimų skyriui liudijo, kad ir už J. Narkevičių namo renovaciją buvo atsiskaityta viešaisiais konkursais. Pokalbio su LRT Tyrimų skyriaus vadove Indre Makaraityte viduryje – ir naujo LRT tyrimo vaizdo siužetas.

Metas suskubti: liko vos kelios dienos iki pajamų ir turto deklaravimo pabaigos. Plačiau pasakoja Vilniaus apskrities Mokesčių inspekcijos vadovė Virginija Ginevičienė ir Buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė.

Honkongo laisvių pabaiga: Pekinas patvirtino nacionalinio saugumo įstatymą. Susirinkęs Kinijos Liaudies Kongresas į Honkongo teisinę bazę įtraukė nacionalinio saugumo įstatymą, kuris reiškia, kad bus uždraustas bet koks maišto kurstymas, raginimai atsiskirti nuo Kinijos ir bet koks užsienio valstybių kišimasis į pusiau autonominio miesto reikalus, praneša BBC.

Vidmantas Janulevičius: reikia jau dabar ruoštis ekonomikos problemoms žiemą. Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu išrinktas Vidmantas Janulevičius sako, kad asocijuotų verslo struktūrų Lietuvoje yra per daug, todėl vienas jo pagrindinių prioritetų yra organizacijų konsolidacija. Anot jo, pagrindinė problema yra ta, kad tarp skirtingų konfederacijų nėra tinkamai išgryninami prioritetai. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – pokalbis su naujuoju Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentu Vidmantu Janulevičiumi.

Eilės dėl naujo taršių automobilių mokesčio: dalis laukia ilgiau nei pusdienį. Lietuvoje nuo liepos 1 dienos įsigaliojant taršių automobilių mokesčiui, prie valstybės įmonės „Regitra“ filialų visoje Lietuvoje pirmadienį nusidriekė nemažos eilės vairuotojų, skubančių užregistruoti automobilius dar prieš įsigaliojant mokesčiui. „Regitra“ sako, kad su eilėmis pirmadienį susitvarkė ir aptarnavo visus norinčius. „Laba diena, Lietuva“ reportaže kalbinami eilėje stovintys vairuotojai ir „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.

Gamtininkas Kulbis apie liepas: kodėl po jomis geriau nepalikti automobilio? Trumpai apie tai, kas gyvena liepose bei kodėl po jomis nesaugu statyti automobilį? LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – gamtininkas Almantas Kulbys. Su juo – plačiau šia tema.

Kretingos japoniškame sode – kaip niekad gausus azalijų žydėjimas. Kretingos rajone esančiame japoniškame sode – kaip niekad gausus azalijų žydėjimas. Tūkstančiais žiedų apsipylę maži bonsų medeliai skaičiuoja keliasdešimt metų. Žiedais grožėjosi Jovita Gaižauskaitė.

Augintinis atsidėkos: svarbiausi kriterijai, renkantis žaislą šuniui. Pakalbėkime apie žaislus. Bet ne skirtus vaikams, o tuos, su kuriais žaidžia... šunys. Ką apie juos verta žinoti, pasakoja šunų dresuotoja Rita Jakštaitė.

Ved. Deividas Jursevičius.

logo

Kiti laidos įrašai

Eglė Daugėlaitė
01:13:56

Laba diena, Lietuva

64
Prieš 5 val.
Eglė Daugėlaitė
01:38:34

Laba diena, Lietuva

134
Prieš 1 d.
fonas
01:13:03

Laba diena, Lietuva

182
Prieš 5 d.
Kiti laidos įrašai