Žinios. Seimas leido paplūdimiuose prekiauti silpnuoju alkoholiu

Seime prisiekė Ekonomikos ir inovacijų ministras, socialdemokratų darbo partijos pirmininko pavaduotojas ir frakcijos Seime seniūnas Rimantas Sinkevičius.

Seimas leido iki 15 laipsnių stiprumo alkoholiu prekiauti paplūdimiuose, taip pat atšaukė draudimą svaigalais prekiauti lauko kavinėse, kurios neturi ir stacionarios prekybos vietos.

Seimas skyrė finansinę paramą nuo koronaviruso krizės nukentėjusiems smulkiems ūkininkams, kurie negavo jokių piniginių kompensacijų, nors kitiems savarankiškai dirbantiems žmonėms jos suteiktos.

Seimas priėmė pataisas, pagal kurias esant ekstremaliajai situacijai, kuri šiuo metu Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos vis dar galioja, būtų pailgintas balsavimas iš anksto, užsienyje gyvenantiems piliečiams būtų leidžiama sudaryti sąlygas balsuoti elektroniniu būdu, o jei būtų apribota žmonių judėjimo laisvė, vyktų balsavimas paštu.

Pranešama, kad Kinija priėmė Honkongo saugumo įstatymą, kuris, baiminamasi, suvaržys miesto laisves ir teises.

Jungtinių Valstijų žiniasklaida skelbia, kad prezidentas Donaldas Trumpas buvo informuotas apie tai, kad Rusijos karinė žvalgyba siūlė premijas su Talibanu siejamiems kovotojams Afganistane už amerikiečių ir koalicijos partnerių karių gyvybes.

Paskutinės dienos deklaruoti pajamas – tą padaryti galima iki rytojaus, dvyliktos nakties. Nors galima deklaraciją pateikti elektroniniu būdu, žmonės, kaip ir kasmet, į mokesčių inspekcijos skyrius eina gyvai.

Naujuoju pramonininkų konfederacijos prezidentu išrinktas iki šiol viceprezidento pareigas organizacijoje ėjęs Vidmantas Janulevičius.

Šiemet minimas farmacininkės, žolininkės, mokslininkės, išskirtinės asmenybės, vadintos Lietuvos žiniuone, Eugenijos Šimkūnaitės 100 metų jubiliejus.

Niujorko verslininkams į biurus leista grįžti jau prieš savaitę, tačiau milžiniški biurų centrai vis dar apytuščiai.

Orai.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau