Labas rytas, Lietuva I d. Žaislų karalystė šunų pasaulyje: kurį pasirinkti, kad augintiniui būtų kuo smagiau?

Birželio 30 d. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – tradicinė svarbiausių aktualijų spaudoje apžvalga. Šįkart pastaroji – su Juste Tamošaitiene. O iškart po to klausomės Ellie Goulding kūrinio „Still Falling For You“.

Lobiautojai lengvų kelių neieško – dėl laimikio tenka ir nerti, ir tankius miškus apvaikščioti. Miške ar miesto erdvėse kažko įnirtingai ieškantys žmonės nebūtinai ką nors pametė. Tai gali būti lobiautojai, laisvalaikiu ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje pagal koordinates ieškantys slėptuvių.

Frans – „Liar“.

Augintinis atsidėkos: svarbiausi kriterijai, renkantis žaislą šuniui. Pakalbėkime apie žaislus. Bet ne skirtus vaikams, o tuos, su kuriais žaidžia... šunys. Ką apie juos verta žinoti, pasakoja šunų dresuotoja Rita Jakštaitė.

Jamala – „It's Me, Jamala“.

Gydytojas: kvėpavimo per nosį sutrikimų turi kas trečias. Kvėpavimo sutrikimai per nosį – gana dažna problema. Apie sutrikimus sukeliančius faktorius bei jų gydymą LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pokalbis su otorinolaringologu Valdu Bernotu ir plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju Renaldu Vaičiūnu.

Ieva Zasimauskaitė – „Kol myliu“.

Dėl pandemijos – neįprastas šimtametės senolės gimtadienis: bendrauta per stiklą, bet su tortu. Teksasietei Coco Flores – 100 metų. Šį gražų jubiliejų paminėti susirinko jos artimieji. Bet dėl koronaviruso grėsmės senolė sveikinta per stiklą. Buvo ir tortas su žvakutėmis.

„Sodra“ pristatė pensijų anuitetų skaičiuoklę: sužinokite, kokia būtų jūsų pensija, jei kaupsite. „Sodra“ pristatė pensijų anuitetų skaičiuoklę, kuri daugeliui gyventojų, dalyvaujančių antros pakopos pensijų kaupime, padės pasirinkti jų lūkesčius atitinkantį pensijų anuitetą po to, kai „Sodra“ nuo šios liepos taps centralizuotu pensijų anuitetų mokėtoju. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ – pokalbis su „Sodros“ pensijų anuitetų vadove Daiva Gerulyte, kuri papasakos apie svarbiausius šios skaičiuoklės privalumus.

Jau vaikų literatūros klasika: prieš 23 metus išleista pirmoji knyga apie Harį Poterį. 97-aisiais išleista knyga „Haris Poteris ir išminties akmuo“ – pirmoji iš septynių serijos knygų. Joanne`os Rowling kūrinys greitai pelnė ne tik skaitytojų simpatijas, bet ir palankų kritikų vertinimą.

Cesar Sampson – „Nobody But You“.

Tarp mokslo ir religijos: kaip vienas žymiausių pasaulio genetikų iš ateisto tapo tikinčiuoju. „Biblijos Dievas kartu yra ir genomo Dievas – jį galima šlovinti ir katedrose, ir laboratorijose. Jo kūryba didinga, kelianti pagarbią baimę, sudėtinga ir nuostabi. Ji negali kovoti pati su savimi.“ Šių žodžių autorius – vienas žymiausių pasaulio genetikų Francis Collinsas. Apie jo darbus LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ studijoje kalbamės su LRT KLASIKOS laidos „Kosmoso departamentas“ vedėju, portalo „Bernardinai.lt“ religinių temų redaktorius Simonas Bendžius.

Ved. Ignas Krupavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau