Pakeliui su vasara. Bukinistas, „Mint Vinetu“ įkūrėjas Jonas Valonis: mėgstu klausytis gatvės triukšmo

Pakeliui su vasara

2020.06.29 16:05

Pakeliui su vasara. Bukinistas, „Mint Vinetu“ įkūrėjas Jonas Valonis: mėgstu klausytis gatvės triukšmo

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Vilniuje „Patiltėje" po Liubarto tiltu Žvėryne iki rudens pradžios galima ateiti pasižiūrėti ir pasiklausyti kino. Praėjusią savaitę čia prasidėjo kino ir medijų centro „Meno avilys“ su partneriais įgyvendinamas projektas „Gilios upės tyliai plaukia“. Kaip visą vasarą skambės Liubarto patiltė?

Į naujus namus Vilniuje kviečia Edgaras Montvidas, pasakojantis apie savo sienų paveikslus, paveldėtą pianiną, vaizdus pro savo namų langus. Kuo skiriasi solisto namai Londone ir Vilniuje, kaip jo asmeninės erdvės sprendimai susiję su Edgaro Motvido charakteriu, kaip dera maištas ir elegancija?

Vienu nuostabiausių meno kritikos atvejų kritikė Danutė Gambickaitė laiko meno rašymą. Tai meno kūrinio ar pasirodymo įkvėptas tekstas, kuomet autorius apie meną rašo per save, todėl D. Gambickaitė tai laiko subjektyviausiu rašymu apie meną ir nuogiausiu meno refleksijos būdu. Meno rašymas gali tapti ir kalbėjimu apie aktualias kultūrines, istorines, estetines problemas.

Bukinistas ir sostinės skaitytų knygų knygyno „Mint Vinetu“ įkūrėjas Jonas Valonis šioje erdvėje buria kultūros bendruomenę ir stebi jau dešimtmetį čia verdantį kultūrinį vyksmą. Pokalbis su bukinistu apie jo santykį su menu, knygos gyvenimą, miestą gebančius reprezentuoti knygynus ir „Mint Vinetu“ užkulisius.

Ved. Indrė Kaminckaitė ir Rasa Murauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.