Žinios. Svarstoma, kokia kitąmet galėtų būti minimali alga: skaičiavimai skirtingi

Kas taps naujuoju Lenkijos prezidentu, lems antrasis rinkimų turas, kuris vyks liepos 12-ąją. Jame rungsis antros kadencijos siekiantis Andrzejus Duda, už kurį balsavo 43 proc. rinkėjų ir Varšuvos meras Rafalas Trzaskowskis, surinkęs 30 proc. balsų. Rinkimų Lenkijoje tema šį vakarą išsamiai ir „Dienos temoje“, 21.00 val.

Premjeras Saulius Skvernelis prezidentui Gitanui Nausėdai pateikė parlamentaro Rimanto Sinkevičiaus kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą.

Seimas ne tik pritarė projektui, kad sostinės Lukiškių aikštė turi būti tvarkoma užtikrinant rimtį bei deramą pagarbą kovotojams, o jos naudojimas negali prieštarauti viešajai moralei, bet ir įtvirtino joje Vyčio monumentą.

Trišalė taryba ėmėsi kitų metų minimalios mėnesio algos. Bet dėl konkretaus jos dydžio nediskutavo.

Maždaug 26 tūkst. abiturientų šiandien laikė privalomą lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą.

Po Valstybės gynimo tarybos posėdžio krašto apsaugos ministras pareiškė, kad jeigu dėl koronaviruso mažėtų Lietuvos bendrasis vidaus produktas, atitinkamai mažėtų ir krašto apsaugai skiriamos išlaidos.

Paryžiaus teismas kaltais pripažino buvusį Prancūzijos premjerą Francois Filloną ir jo žmoną Penelopę. Jie apkaltinti išgrobstę valstybės lėšas, kai F. Fillonui dar būnant Nacionalinės asamblėjos nariu buvo įsteigta fiktyvi darbo vieta jo žmonai.

Sportas. Baltojo tilto sporto aikštynas Vilniuje oficialiai vėl atveria duris – čia nemokamai galės sportuoti ir profesionalai, ir mėgėjai.

Naujojo vyriausiojo trenerio ieškantis Stambulo „Fenerbahce“ klubas toliau aktyviai medžioja Šarūną Jasikevičių.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.