Laba diena, Lietuva. Vaiko priežiūros išmokų tvarkos modeliai: kuriuo keliu žengs Lietuva?

Lieka vis mažiau ES šalių, iš kurių ir į kurias negalima skristi, tokiomis vis dar paskelbtos Švedija ir Portugalija. Nuo šiandien pagaliau leidžiami ir skrydžiai į Jungtinę Karalystę, kurių laukia ne vienas šioje šalyje gyvenantis tautietis. Apie tai pokalbis su Londone dirbančiu Augustu Pavilioniu ir aviacijos ekspertu Simonu Bartkumi.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija konsultuojasi su visuomene dėl dviejų alternatyvų, kaip keisti vaiko priežiūros atostogų sistemą. Apie tai LRT TELEVIZIJOS „Laba diena, Lietuva“ laidoje pokalbis su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu ir Tėvų forumo atstovu Kęstučiu Mikolajūnu.

Pirmadienį vyko lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas, kuris vienintelis yra privalomas. Abiturientai ir ankstesniais metais bendrojo ugdymo mokyklas baigę kandidatai galėjo rinktis rašyti samprotaujamąjį arba literatūrinį rašinį. LRT žurnalistė Urtė Korsakovaitė pasidomėjo, kaip šį egzaminą įveikti sekėsi abiturientams.

Jungtinių Valstijų žvalgyba padarė išvadą, kad Rusijos agentai siūlydavo su Talibanu susijusiems kovotojams atlygį už Afganistane veikiančios JAV vadovaujamos koalicijos karių žudymą, penktadienį pranešė dienraštis „The New York Times“. Plačiau šia tema domėjosi LRT žurnalistas Vykintas Pugačiauskas.

LRT kuriamas turinys vienam Lietuvos gyventojui kainuoja 1,24 euro per mėnesį – rodo 2019 metų LRT veiklos ataskaita. 7 žiniasklaidos kanalus valdantis Lietuvos visuomeninis transliuotojas antrus metus atsiskaito ne tik Seimui, bet ir Lietuvos visuomenei, kviesdamas gyventojus susipažinti su išsamia veiklos ataskaita ir išsakyti nuomonę dėl LRT programų. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ – LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Dabartinis Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pirmauja šalies prezidento rinkimuose, tačiau prireiks antrojo turo, kuriame jis varžysis su Varšuvos meru Rafalu Trzaskowskiu, rodo oficialūs rezultatai. Apie šį ir kitus įvykius užsienio politikoje – politologas Linas Kojala.

Šiandien Vilniuje po rekonstrukcijos atidaromas Baltojo tilto aikštynas bei jame esančios sporto aikštelės. Čia ne tik profesionalūs krepšininkai, tenisisninkai, paplūdimio tinklinio žaidėjai, riedleninkai galės išmėginti savo jėgas, bet ir kiekvienas norintis.

Karšto savaitgalio būta pajūryje: ne tik oras buvo įkaitęs, bet ir emocijos: Palangos gelbėtojai ryte rado nusiaubtą vieną iš gelbėjimo postų – išdaužtą langą, keiksmais aprašinėtą stiklą ir sulaužytą atitvarą. Spėjama, kad šitaip įsiuto čeburekų prekeiviai: paplūdimyje keptą duoną, čeburekus ir alų jie pardavinėja nelegaliai, tad savaitgalį sulaukė ne tik gelbėtojų, bet ir policijos dėmesio.

Ved. Guoda Pečiulytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau