Žinios. Kauniečiai sukūrė naują kurjeriams skirtą automobilį: kūrėjai žvalgosi į užsienio rinką

Premjeras Saulius Skvernelis prezidentui Gitanui Nausėdai pateikė parlamentaro Rimanto Sinkevičiaus kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą, pranešė Vyriausybė.

Premjeras sako, kad parlamentarą Rimantą Sinkevičių ekonomikos ministru pasiūlė, įvertinęs jo užimamas pareigas Seime bei ankstesnę patirtį. Pasak Sauliaus Skvernelio, šis kandidatas „turi gebėjimų, kompetencijų, politinės ir ministro patirties“.

Abiturientai laikė privalomą lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą. Tą daryti buvo pasirinkę daugiau nei 17 tūkstančių kandidatų, mokyklinį – pusdevinto tūkstančio.

Kas taps naujuoju Lenkijos prezidentu, lems antrasis rinkimų turas, kuris vyks liepos 12 d.. Jame rungsis antros kadencijos siekiantis Andrzejus Duda, už kurį balsavo 43 proc. rinkėjų ir Varšuvos meras Rafałas Trzaskowskis, surinkęs 30 proc. balsų.

Šiuo metu Trišalė taryba pradeda tartis dėl kitų metų minimalios mėnesio algos. Dabar popieriuje ji yra 607 eurai ir, profsąjungų teigimu, turėtų didėti.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas neigia buvęs informuotas apie Amerikos žvalgybos tarnybų išvadas, jog Rusija slapta siūlė atlygius su Talibanu susijusiems smogikams, kad Afganistane žudytų amerikiečių karius. Prezidentas, regis, net stengėsi sumenkinti Maskvai metamus kaltinimus.

Kauniečiai inžinieriai sukonstravo ir miesto gatvėse išbando kurjeriams skirtą automobilį. Netrukus ketinama pradėti ir pirmosios serijos gamybą. Pirkėjų, kol kas, žvalgomasi užsienyje, esą Lietuvoje dar trūksta geros kokybės dviračių takų.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau